• انتشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 25429
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25429

«یوناما» أعلام کرد سال ۲۰۱۸ خونبارترین سال برای کودکان بود/قول اردو ۲۰۹:امکان صلح با حیوانات وحشی نیست

«یوناما» سال ۲۰۱۸ را برای کودکان خونین ترین سال معرفی کرد.

«یوناما» سال ۲۰۱۸ را برای کودکان خونین ترین سال معرفی کرد.

به گزارش برچی نیوز ؛ بنا به گفته ی سازمان جهانی «یوناما» متأسفانه در سال ۲۰۱۸ تقریباً بالغ بر (۶ هزارو سیصدو نودو دو) تن از هموطنانمان،در انفجار ماین ها و همچنین حملات غیر انتحاری در «افغانستان» کشته شدند،که از این تعداد (۲ هزارو صَدو سی و شش) تن به علت انفجار ماین و همچنین (۱ هزارو دویست و نَودو یک) تن دیگر به دلیل حملات غیر انتحاری و همچنین با نهایت تأسف فروان (۲ هزارو صَدو سی و شَش) طفل و کودک به شمول (۸ صَدو بیست و نه) زن کشته شده اند.

بر اساس تحقیقات این سازمان در سال ۲۰۱۸ میلادی،آمار تلفات غیرنظامیان،بر اثر انفجار ماین های کنار جاده ای ۳ برابر افزایش یافته بود. که تمام این حملات را گروه طالبان پذیرفتند.

و اما متأسفانه اکثر این جان باختگان «دانش آموزان ، بازیکنان و تماشاگران ورزش کرکت ، نمازگزاران مساجد ، مسئولان و کارکنان نهادهای بشر دوستانه بودند.

طبق معلومات یوناما،شهروندان و افراد ملکی ولایات «ننگرهار – کابل – هلمند – غزنی – فاریاب» در حوادث نظیر انفجار ماین و حملات پیچیده بیشتر خسارت و آسیب را دیده اند.

 

از سوی دیگر قول أردوی ۲۰۹ شاهین با قاطعیت أعلام کرد، انتقام کشتار غیرنظامیان در سال ۲۰۱۸ را از گروه طالبان خواهیم گرفت و همچنین با کمک نیروهای ویژه و قوای هوایی افغانستان،انتقام سختی از این گروه میگیریم و آنها را به شدت مورد حمله قرار می دهیم.

قول اردوی ۲۰۹ نیز تصریح کرد؛گروه طالبان فقط و فقط لایق مَرمی و سلاح ها لایزری و غیر لایزری هستند.امکان صلح با حیوانات وحشی نیست،آنها جزء خشونت و جنگ چیز دیگر در سر ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *