• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۰۷ ب.ظ
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • کدخبر: 25564
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25564

پشتون ها طرفدار جنبش تحفظ در آلمان بر ضد “حکومت پاکستان” تظاهرات راه انداختند

جنبش تحفظ پشتون ها دیروز شنبه ۱۵ جدی ۱۳۹۷ در شهر کُلن جرمنی تظاهرات صلح آمیز برپا کردند.

جنبش تحفظ پشتون ها دیروز شنبه ۱۵ جدی ۱۳۹۷ در شهر کُلن جرمنی تظاهرات صلح آمیز برپا کردند.

به گزارش برچی نیوز ، در این تظاهرات چند تن از حامیان «جنبش تحفظ»  نیز سخنرانی کردند و از سکوت پاکستان در برابر قتل و ناپدید شدن پشتونهای ساکن در آن کشور انتقاد کردند.

تصاویر این تظاهرات در شبکه های اجتماعی نشر شده است و در آن دیده می شود که طرفداران جنبش تحفظ شعار سر داده و از حکومت پاکستان و نظامیان این کشور را به دست داشتن در قتل های هدفمند و ناپدید شدن برخی از پشتون هها متهم کرده اند.

علی وزیر «رهبر سابق جنبش تحفظ پشتون ها» و عضو فعلی پارلمان مرکزی پاکسنان در توئیتر خود نگاشته است که شمار کسانی که دیروز در تظاهرات شهر کُلن آلمان حضور داشتند بیش از هزار تن بوده است.

این درحالیست که جنرال آصف غفور سخنگوی أردوی پاکستان در ۲ ماه جنوری گفت این تظاهرات یک حرکت صلح آمیز است و برای به دست آوردن حقوقشان مبارزه می کنند.

از سوی دیگر محسن داور دیگر عضو این جنبش گفت: که حکومت پاکستان باید به مشکلات ما پاسخ روشنی دهد و یک گام عملی بردارد.

این جنبش در ماه فبروری ۲۰۱۸ یک خیمه تحصن در اسلام برپا کرد و از حکومت این کشور درخواست کرد تا عاملان قتل و ناپدید شدن هزاران پشتون را به چنگال قانون بسپارد و آنها را محاکمه کنند.

قابل ذکر است،از زمان شروع فعالیت این جنبش تاکنون دولت پاکستان بر سفر برخی از اعضاء این جنبش قوانین وضع کرده و برخی از آنها را نیز تهدید و حتی بازداشت نموده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *