• انتشار: ۱۰ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 25304
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25304

نماینده گان طالبان به «ایران» سفر کردند

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران می‌گوید که هدف از نشست طالبان با مقامات ایرانی “تعیین مواردی برای گفت و گو میان طالبان و حکومت افغانستان” است.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران می‌گوید که هدف از نشست طالبان با مقامات ایرانی “تعیین مواردی برای گفت و گو میان طالبان و حکومت افغانستان” است.

به گزارش برچی نیوز به نقل از طلوع نیوز، در آستانۀ برگزاری نشست صلح در جده، وزارت خارجۀ ایران می‌گوید که نماینده‌گان طالبان روز یک شنبه به تهران رفته‌اند و گفت‌وگوها را در پیوند به روند صلح افغانستان با این کشور آغاز کرده‌اند.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجۀ ایران می‌گوید که هدف از این نشست “تعیین مواردی برای گفت ‌و گو میان طالبان و حکومت افغانستان” است.

به گفتۀ وی، این هیئت طالبان تاکنون با معاون وزیر خارجه ایران گفت ‌و گو کرده ‌است، اما طالبان تاکنون در این باره ابراز نظر نکرده ‌اند.

این در حالیست که قرار است تا چند روز دیگر چهارمین نشست ایالات متحده و گروه طالبان در شهر جدۀ عربستان سعودی برگزار شود.

حکومت افغانستان می‌گوید هیئتش را در این نشست می‌فرستد، اما گروه طالبان گفته ‌اند که با هیئت حکومت افغانستان دیدار نخواهند کرد.

نماینده‌گان طالبان، در نشست ابوظبی نیز که چندی پیش برگزار شده بود، دیدار با هیئت حکومت افغانستان را رد کردند.

مسئله مذاکرات صلح افغانستان در گوشه‌های مختلف جهان، منجمله در مسکو مطرح است.

به تاریخ ۹ نومبر در مسکو، پایتخت روسیه کنفرانس درمورد افغانستان پشت درهای بسته بزگزار شد که برای نخستین بار در کنفرانس بین‌المللی به چنین سطح، هیئت دفتر سیاسی طالبان در دوحه نیز اشتراک ورزید.

در این دیدار اعضای شورای عالی صلح افغانستان نیز شرکت ورزیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *