• انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۳۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 27194
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=27194

فوزیه کوفی: سیاست طالبان نسبت به زنان تغییر کرده است

عضو مجلس نمایندگان و یکی از شرکت کنندگان نشست مسکو می‌گوید که دیدگاه طالبان نسبت به زنان تغییر کرده و آنها برنامه های خوبی برای زنان افغان دارند.

فوزیه کوفی،عضو مجلس نمایندگان و یکی از اشتراک کنندگان نشست مسکو گفت: دیدگاه و سیاست طالبان نسبت به زنان تغییر کرده و آنها برنامه های خوبی در آینده برای زنان افغان دارند.

«فوزیه کوفی»، یک از اعضای مجلس نمایندگان و از شرکت کنندگان «نشست مسکو» گفت: «طالبان برای پایان جنگ در افغانستان بسیار مصمم و جدی هستند.»

همچنین خانم کوفی از قول طالبان گفت: «زنان افغان که با جدیت نظارت کنند تا اطمینان حاصل شود که طالبان پیام زنان و مردم افغانستان را می‌گیرند و این پیام این است که ما به عقب بر نمی‌گردیم».

نشست مسکو در تاریخ (۱۶ و ۱۷ دلو) سال جاری به میزبانی روسیه در مسکو برگزار شد.در این نشست حدود ۷۰ تن از سیاسیون و نمایندگان طالبان شرکت کرده بودند.

به نمایندگی از زنان افغانستان تنها ۲ زن در این نشست حضور داشتند:

۱- فوزیه کوفی (عضو مجلس نمایندگان)

۲- هوا علم نورستانی، (رئیس کمیسیون دسترسی به اطلاعات)

از سویی هم نمایندگان طالبان در این نشست گفته اند ما طبق دستورات اسلام، کار و آموزش زنان را می پذیریم.

شرکت کنندگان این نشست، یک قطعنامۀ ۹ ماده‌ ای را در آخر این نشست صادر کردند که می توانید این قطعنامه را در لینک زیر مطالعه کنید:

قطعنامۀ مشترک کنفرانس مسکو درباره صلح

قابل ذکر است نشست مسکو در (تاریخ ۱۶ و ۱۷ دلو ) با حضور برخی رهبران سیاسی افغانستان بشمول حامد کرزی، محمد محقق، محمد یونس قانونی، حنیف اتمر، عطا محمد نور و محمد اسماعیل خان با نمایندگان طالبان بدون اشتراک حکومت برای ۲ روز در روسیه برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *