• انتشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۰۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 27286
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=27286

رئیس جمهور غنی با پاتریک شاناهان دیدار کرد

رئیس جمهور غنی در دیدار با پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا بر اتحاد نظامی دو کشور تاکید کرده است.

رئیس جمهور غنی در دیدار با پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا بر اتحاد نظامی میان دو کشور تاکید ورزید.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه‌ای گفته است که « محمد اشرف غنی» رئیس جمهور دیروز (دوشنبه ۲۲ دلو) با «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع امریکا در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

در اعلامیه آمده که آقای غنی در این دیدار گفته است:

«راهبرد امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا نتایج خوبی را در قبال داشته، اما از بین بردن پناهگاه‌های افراد مسلح در کشور همسایه که هدف استراتیژیک بوده، هنوز هم به دست نیامده است.»

بر اساس اعلامیه، طرفین خاطرنشان کردند که تامین صلح پایدار، پروسه صلح و مبارزه با تروریزم ادامه خواهد داشت و همچنان اتحاد نظامی افغانستان و امریکا تا تامین صلح، تداوم خواهد یافت.

همچنین، در این دیدار روی چگونگی برگزاری جرگه ملی مشورتی صلح در آینده نزدیک در کابل نیز یادآوری شده که اشتراک کنندگان آن از تمام ولایات و از نمایندگان و اقشار مختلف مردم خواهند بود تا نظریات و مشوره‌های شان در خصوص مرحله‌های مختلف صلح در نظر گرفته شود.

اعلامیه افزود؛ که پس از جرگه ملی مشورتی صلح، سومین نشست پروسه کابل نیز برگزار خواهد شد و تمرکز عمده آن بالای پروسۀ صلح خواهد بود. در کنار آن افغانستان برای تداوم روند مردم سالاری و مطمئن شدن از انتقال مسالمت آمیز قدرت، آمادگی می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *