beylikdüzü evden eve nakliyat sarıyer evden eve nakliyat ataköy evden eve nakliyat şişli evden eve nakliyat kadıköy evden eve nakliyat
  • انتشار: ۳۱ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۸:۰۵ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 7130
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7130

بی بند و باری های آصف مهمند در بلخ

عطامحمد نور والی بلخ این نامه را به نهادهای دادستانی، ارگان‌های محلی، اداره امور، امنیت ملی، وزارت داخله، یونما و کمیسیون حقوق بشر فرستاده است.

والی بلخ، در نامه‌ای دلایل و چگونگی بازداشت آصف مهمند عضو شورای ولایتی این ولایت را فاش کرده است.

عطامحمد نور والی بلخ این نامه را به نهادهای دادستانی، ارگان‌های محلی، اداره امور، امنیت ملی، وزارت داخله، یونما و کمیسیون حقوق بشر فرستاده است.

متن کامل نامه والی بلخ درباره دلایل و چگونگی بازداشت آصف مهمند:

معلومات درباره بررسی، چگونگی رخداد لیل ۲۳ بر ۲۴ اسد ۱۳۹۶میدان هوایی بین المللی مولانا جلال الدین محمد بلخی؛

به هیات اعزامی محترم مرکز!

می‌خواهم قبل از همه درباره چگونگی راه یافتن محمد آصف مهمند به شورای ولایتی بلخ به صفت عضو شورای ولایتی نکاتی را به رویت اسناد معتبری که از کمیسیون محترم انتخابات و پخش و نشر شده است بیان نمایم، آقای مهمند حدود ۴۷۳۹ رای را در انتخابات ۱۳۹۳ از آن خود کرده بود که نظر به جدول اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات در ردیف بیست و ششم قرار داشت، حال آن که تعداد وکلای شورای ولایتی ۱۹تن می‌باشد، آقای مهمند بعد از اعلام نتیجه انتخابات به کابل سفر می‌نماید و با پرداخت مبالغ هنگفت به افراد و اشخاصی که در کمیسیون وقت انتخابات وظیفه داشته‌اند، توانست که نزدیک به ۴۰۰۰ رای را خریداری و به شکل تقلب در فهرست نهایی و دیتابیس کمیسیون انتخابات درج نماید که به این ترتیب بعدا به صفت وکیل برنده شورای ولایتی بلخ اعلام شد. حال آنکه کمترین رای برنده شدن بیش از هفت هزار رای بود.

با گذشت مدت کوتاه و نظر به قانون شورای ولایتی بایست که وکلاء برنده طی مراسم خاص به معرفی گرفته می‌شد از این که من شخصا از رای تقلبی و خریداری شده آصف مهمند از قبل آگاه بودم از معرفی آن در حضورم خودداری کردم. با وساطت سایر وکلای محترم شورای ولایتی و تعدادی وکلای محترم ولایت بلخ در پارلمان مبنی بر تعهد بر اصلاح شدن آصف مهمند، وی در شورای ولایتی بلخ حاضر شد و در مراسم تحلیف شرکت کرد. با گذشت دو الی سه ماه نامبرده با دست اندازی به کارهای غیرقانونی فریب کاری و توطئه به ایجاد بی‌نظمی، تفرقه پراکنی، در شورای ولایتی و ادارات دولتی پرداخت که اسناد کافی و موثق ضمیمه می‌باشد.

سرانجام بعد از گذشته بیش از سه سال از اثر غیرحاضری‌های پیهم و دوام دار آصف مهمند نظر به قانون شورای ولایتی با اتفاق آرا به تاریخ ۱۳۹۶/۵/ توسط اعضای شورای ولایتی وظیفه اش به تعلیق آمده که در این راستا اسناد و فیصله خط شورای ولایتی بر مبنای قانون شورای ولایتی صورت گرفته است ضمیمه می‌باشد.

کارکردهای غیرقانونی، جعل، تزویر اسناد و سایر کارکردهای خلاف قانون آقای مهمند ذیلا با اسناد و دلایل مستند بیان می‌شود:

۱- هنگامی که موصف به عنوان وکیل شورای ولایتی آغاز به کار نموده در صفحه فیسبوک اش همواره به تحریک نفاق قومی و توطئه علیه افراد و اشخاص صاحب رسوخ در ولایت بلخ می پرداخت که به عنوان مثال زمانی که طالبان متحجر و سنگ دل تعداد کثیری از هموطنان مسافر ما را در شاهراه کندوز- بغلان به شکل گروهی و بی رحمانه به شهادت رسانیدند و این عمل طالبان را هر انسان تقبیح نمود، آصف مهمند در صفحه فیسبوک شخصی اش ار کارکرد طالبان تمجید و ستایش کرده و آنها را به تکرار چنین کار در بلخ فرا خواند تا به قتل عام بلخیان بپردازند.

در این راستا تصویر و پیام مشخص مهمند ضمیمه است.

۲- آصف مهمند مرتکب جعل، تزویر اسناد و امضای معاون اول ریاست جمهوری، معاون پالیسی اداره امور و معین وزارت ارشاد، حج و اوقاف مبنی بر عقد قراردادها گردیده است که براساس آن چندین نامه رسمی از اداره سارانوالی محترم جرایم سنگین اصدار یافته است که اسناد ضمیمه این نامه می‌باشد.

۳- شخصی به اسم سردار نبی که مامای تن آصف مهمند می‌باشد مدعی است که با وجود که اسناد زیحقو بوداش ازسه محکمه در دست دارد که مبلغ سی و سی لک افغانی از نزداش مقروض می باشد، باوصف که چندین بار به ریاست شورای ولایتی بلخ مراجعه کرده اما برعکس آن در شهر حیرتان که دفتر کار سردار نبی می‌باشد، برادر آصف مهمند با افراد مسلح آمده تهدید به مرگ می‌شود که این موضع را حضورا سردار نبی مامای آصف مهمند به هیات محترم اعزامی مرکز اظهار داشته که اسناد ضمیمه می‌باشد.

۴- همچنان شخص بنام عبدالقهار مدعی است که موازی صد جریب زمین را به ارزش ۱۲۱۰۰۰ دالر امریکایی در ساحه دوراهی حیرتان با اسناد جعلی به بالایش بفروش رسانیده که در این خصوص نیز اسناد مستند از اداره سارنوالی و اسناد جعلی زمین مذکور موجود و ضمیمه میباشد.

۵- اخیرا شخص بنام ذبیح الله فرزند عبدالصمد درخواستی را به مقام ولایت ارایه نموده که به شرکت شاهین گروپ وسایط را به کرایه داده اما نظر به اسناد موجود مبلغ ۱۲۰۰۰ دالر امریکایی اش بالای شرکت مذکور که مربوط به آصف مهمند می‌باشد اسناد طلب در دست داشته اما از پرداخت مبلغ متذکره امتنا میورزد در این مورد نیز اسناد طلب پول به فورم شرکت مذکور درج شده است ضم اسناد اسناد میباشد.

۶- جعل و تزویر درعقد قرار داد با ادارات دولتی ولایت بلخ، به عنوان نمونه مثال در پورت شماره چهار و پورت شماره دوم خدمات بندر حیرتان شرکت شاهین گروپ انجام داده است که در این مورد نیز اسناد مستند ضمیمه میباشد.

۷- دکتوران بخش اناث شفاخانه ملکی شهر مزار شریف از جمله خدمتکاران واقعی جامعه می باشد آقای مهمند تمام دکتوران بخش اناث شفاخانه حوزوی ابوعلی سینای بلخی را تن فروش روسپی گفته به شخصیت آنها توهین نموده است دکتوران متذکره در مقابل این حرف آقای مهمند خواهان اعاده حیثیت و حقوق خود شده اند. که در خواست اعتراضی شان با امضاهای شان به مراجع مربوط جهت رسیدگی در آن زمان محول گردیده است کاپی نامه اعتراضی دکتوران به عنوان سند ضمیمه است.

۸- آقای مهمند در صفحه‌ی فیسبوک اش من و سایر دوستان و همفکرانم را توهین و تحقیر نموده به نام کولابی و سقاوی نامبرده است که در این راستا سند موجود می باشد.

۹- موصوف در صفحات اجتماعی فیسبوک و یوتیوب آخرین ویدیو را به نشر سپرده و بعدا در فضای مجازی دست به دست شده است که شخصی به اسم بشیر را تهدید به مرگ نموده و برادراش را اختطاف و هچنان بنده را با استعمال الفاظ رکیک و ناسزا دشنام میدهد که این عمل اش نشر به قانون جزای افغانستان جرم پنداشته میشود و سه عمل جرمی را مرتکب میشود که ویدیو ضمیمه می باشد.

۱۰- آخرین زمان که میخواهد از کابل به سوی مزار شریف بیاید در صفحه فیسبوکش دو مصرح شعری را که ناشی عقده و کینه اش در قبال بلخ می‌باشد با تصویر اش نشر میکند، که سند فوق ضمیمه می باشد.

۱۱- زمانکه آقای مهمند درمیدان هوایی مزار شریف میرسد با الفاظ زشت و دشنام به مسوولین میدان هوایی و پولیس سرحدی، با شکستاندن دروازه‌ی شیشه یی که مربوط به اشخاص ویژه ( VIP ) ترمینل می‌باشد داخل میشود و آغاز گر تمام ماجرای خویش میشود تصاویر و ویدیوهای کمره های امنیتی میدان هوایی ضمیمه میباشد.

۱۲- معاون اوپراتیفی امنیت ملی ولایت بلخ که جز مسافرین لیل ۲۳ بر ۲۴ برج اسد ۱۳۹۶ پروزا کام ایر میباشد هنگام که پرخاشگری و جار و جنجال آقای مهمند را عملا مشاهده نموده و از آن جا که خود مسوولیت دارد تا در صورت بروز چنین مشکل دست به کار شود با تماس به اینجانب موضوع را بیان می نمود. در این زمان بنده که رییس شورای نظامی و شخص درجه یک ولایت بلخ می باشم در جلسه امنیتی در قبال ولسوالی چمتال و چهاربولک مصروف بودم زیرا جنگ شدید علیه نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی الی اکنون جریان دارد در حالیکه قوماندان زون ۷۰۷ پامیر قوماندان لوای سرحدی، قوماندان امنیه و رییس امنیت ملی ولایت بلخ حضور داشتند شخصا به قوماندان امنیه ولایت وظیفه سپردم که مطابق قانون و اسناد موجود برای جلوگیری از آشوب و بی نظمی در میدان هوایی مزارشریف رفته مدیریت بحران به وجود آمده را به دست بگیرد و این مشکل را حل و فصل نماید و مجرم را مطابق قانون به ریاست تحقیقات جنایی جهت تکمیل اسناد جرمی تحویل نماید که در ابتدایی هدایت ام جناب قوماندان امنیه امتنا می ورزد و کوشش می نماید تا خود را از این ماجرا دور نگه‌ دارد تا اینکه بعد از مدت چند دقیقه تماس تیلیفونی از آدرس مشخص به ایشان آمد و خود حاضر شد که برای دستگیری موصوف به میدان هوایی برود و از من نیز هدایت اخذ نمود.

قوماندان امنیه ولایت با گذشت ساعت‌ها در صحن و سالون میدان هوایی مزارشریف یکجا با آقای مهمند مصروف چای خوری، نان و قصه بود این در حالیست که تعداد کثیری از مسافرین که یکجا از کابل به مزار شریف آمده بودند در حال بیرون شدن بوده اند که به ممانعت افراد غیر مسوول پسر جمعه خان همدرد، اختر محمد ابراهیم خیل و آقای مهمند در دروازه‌های میدان هوایی روبرو میشوند و از سویی هم حجاج که قصد سفر به زیارت بیت الله شریف داشته اند ساعت را به انتظار و ترس سپری می نمایند در اینجا قوماندان امنیه ولایت بلخ شخصا مسوول ایجاد بحران میشود که ضعف مدیریت و بی کفایتی قوماندان امنیه را نشان میدهد. قابل تذکر میدانم که بحران به وجود آمده از قبل طراحی شده و برنامه‌ریزی شده بوده و به دلیل اینکه قبل از ورود آقای مهمند به میدان هوایی مزار شریف ده ها افراد غیر مسوول اشخاص ذکر شده فوق به دکانداران و تکسی ران‌های مقابل میدان هشدار از خطر و جنگ میدهند که دکانداران و تکسی ران های محل شاهد این رویداد هستند.

نوت: من همراه با تعدادی از وکلای محترم شورای ملی، رییس شورای ولایتی بلخ تعدادی از روسای ادارات، فرهنگیان و دستیارانم در مهمان خانه حویلی ام انتظار ختم موضوع به وجود آمده در میدان هوایی بودیم که سر انجام الی حدود ساعت سه و نیم شب با قوماندان امنیت ولایت تماس گرفتم که از اجراات شان گزارش بدهند ایشان از ارایه گزارش به نوع دیگر که گویا به گفت من نمیشود و حاضر رفتن به نظارت خانه نمی باشد پرداختند، من که والی و رییس کمیته امنیتی می باشم به پولیس مستقیما هدایت سپردم که تا آقای مهمند را که ماجرا بر پا کرده و ترمینال میدان هوایی را با افراد مسلح غیرمسوول شان به تهدید جدی و بالا مواجه کرده است دستگیر و به موضوع خاتمه بخشند این عمل من با درک تمام جوانب قضیه صورت گرفته است که نکات ذیل در زمینه قابل یادآوری است:

میدان هوایی مولانا جلال الدین محمد بلخی یکی از میدان های هوایی بین المللی و معیاری بوده که از یکطرف در گوشه یی از این میدان نیروهای امریکایی و در گوشه دیگر آن نیروهای بین المللی و حمایت قاطع موجود بوده و از سویی هم حجاج که قصد سفر به زیارت بیت الله شریف داشته اند همچنان مسافرین ساعت ها منتظر بودند لازم دیدم تا هدایتی را مبنی بر دستگیری آصف مهمند به پولیس ملی بدهم.

بعد از آنکه آصف مهمند توسط پولیس دستگیر شد شخص قوماندان امینه ولایت از تحت نظارت گرفتن آقای مهمند بر خلاف هدایت که قبلا گرفته بود و بایست اجرا میکرد امتناع می ورزد تشکر و سپاس ویژه از ریاست محترم امنیت ملی می نمایم که متهم را فورا تسلیم گردیده جهت تحقیق بیشتر به امنیت ملی انتقال دادند.

بعد از گذشت دو شبانه روز به خواهش رییس محترم عمومی امنیت ملی و وساطت محترم احمد شاه رمضان وکیل مردم ولایت بلخ در ولسی جرگه، آصف مهمند جهت تحقیقات بیشتر به کابل انتقال یافت.

بر خلاف تعهد داده شده هنگامی که آقای مهمند به کابل میرسد با نشر تصاویر در صفحات اجتماعی فیسبوک، ملاقات با جمعه خان همدرد و کنفرانس مطبوعاتی موصوف به دستور وی وانمود نموده اند که در عقب این ماجرا دست‌هایی از کابل وجود دارد که مهمند را وسیله ساخته اند تا با استفاده از حرف های رکیک نادرست و دروغ پراگنی نسبت به ضرب و شتم اش در هنگام بازداشت که گویا از جانب من و دستیارانم صورت گرفته باشد در حالیکه قبلا در بالا متذکر شدم که تا ختم ماجرا در مهمان خانه حویلی ام با همکاران و مسوولان نشسته بودیم. در صورتی که ثابت شود دستیارانم در یکی از ادارات دولتی جزیی ترین کاری غیر قانونی و سو استفاده از نام من و وظیفه اش کرده باشد حاضرم ایشان را به تحقیق اعزام نمایم به صراحت میگویم که دستیارانم و پسرم در همان شب در کنارم همه باهم بودیم.

قابل ذکر میدانم که محترم اسدالله شریفی وکیل مردم در شورای ملی در شب ماجرا شخصا در کابل حضور داشته اند هنگامی که تعدادی از محافظین اش جهت انتقال بسته گان از خلم به شفاخانه ملکی مزار شریف میامده اند در مسیر راه بین چهارراهی استاد خلیل الله خلیلی و چهارراهی کام ایر از سوی افردا مسلح غیرمسوول که مربوط به گل رحمان همدرد بود به رگبار گرفته میشوند که در نتیجه یک تن از آنها شهید و ۹ تن دیگر شان مجروح میگردد که این مسله نیز قابل تحقیق جدی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Mobile Porn Videos Xvideos Porn Deutsche Pornos Video Sex Tube Sex Free Porn Movies Xxx Porn Videos Xnxx Videos Deutsche Porno Tv Xxx Deutsche Tube
Www Com Seksi Sie hat einen Schwanz Skinny Teen Trap Sissy pornos fette frauen Videos Hervorragender Dreier der für uns fickt frau mit 3 brustn