• انتشار: ۱۱ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 25364
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25364

اسماعیل خان: با تشکیل «حکومت موقت» موافق هستم

محمد اسماعیل خان یکی از «رهبران جهادی» گفته است که با شکل گیری و تشکیل یک حکومت موقت تحت نظارت جناح های سیاسی موافق است.

محمد اسماعیل خان یکی از «رهبران جهادی» گفته است که با شکل گیری و تشکیل یک حکومت موقت تحت نظارت جناح های سیاسی موافق است.

به گزارش برچی نیوز ؛ محمد اسماعیل خان قومندان سرشناس جهادی گفت: اگر مذاکرات صلح، زمینه ی مساعدی در سیاست کشور ایجاد کند، وی با تشکیل یک حکومت موقت به سرپرستی و رهبری جناح های سیاسی موافق است.

کمی قبل رسانه های داخلی گزارشاتی را منتشر کردند، مبنی بر این که اسماعیل خان به عنوان «رئیس هیأت مذاکره کننده احزاب سیاسی» از سوی «ائتلاف ملی» انتخاب شده است.

این در حالیست که یک منبع آگاه در «ائتلاف بزرگ ملی افغانستان» خبر داده بود توافق شده که محمد اسماعیل خان به حیث رهبر «هیأت مذاکره کننده احزاب سیاسی» با گروه طالبان انتخاب شده است.

قابل ذکر است که، رهبران ائتلاف بزرگ ملی کشور و چند تن از شخصیت های سیاسی چون «حامد کرزی رئیس جمهور سابق» در مورد تعیین «رهبر هیأت مذاکره کننده احزاب» با طالبان گفتگو و رایزنی کرده و همه اتفاق نظر داشته اند که «محمد اسماعیل خان» را به عنوان «رهبر» این هیأت انتخاب شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *