• انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۴۲ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13266
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13266
در سال 2017

۹۵۰ حمله به مسلمانان در آلمان رخ داد

آیا اسلام جزء آلمان است یا هنوز پدیده ای خارجی در این کشور تلقی می شود؟ مسلمانان و نهادهای اسلامی در آلمان در سال گذشته حدود هزار بار هدف حملات متفاوتی قرار گرفتند، که اکثریت آن از سوی راستگرایان تندرو صورت بوده است.

در سال گذشته میلادی، حداقل ۹۵۰ حمله بر مسلمانان و نهادهای مربوط به مسلمانان مانند مساجد، انجام شده است. در نتیجه این حملات گفته می شود که ۳۳ تن زخمی شده اند.

روزنامه آلمانی “نوین اوسنابروکر سایتونگ” نوشته است که وزارت داخله آلمان در پاسخ به پرسش جناح چپ ها در پارلمان این کشور گفته است که در سال گذشته ۹۵۰ حمله بر مسلمانان در سراسر آلمان ثبت شده است.

به گفته وزارت داخله آلمان، ادارات مربوطه حداقل ۶۰ مورد حمله به صورت نقاشی گرافیتی توهین آمیز و پاشیدن خون خوک بر مساجد و دیگر نهادهای مسلمانان را ثبت کرده اند. تقریبا همه این موارد از سوی راستگرایان افراطی انجام شده است.

با این حال، وضعیت در اواخر سال ۲۰۱۷ بهتر شد. آمار اولیه نشان می دهد که در سه ماه اخیر سال گذشته، ۱۶۷ مورد حمله ثبت شده است. این شمار به مراتب کمتر از سه ماه پیش تر از آن بود که در آن هنگام ۲۸۸ واقعه رخ داده بود.

این را هم بخوانید:  آمادگی هیئت هشتاد نفری افغان به رهبری حامد کرزی برای مذاکره با طالبان در قطر

از آنجایی که ادارات آلمان آمارگیری درباره حملات علیه مسلمانان را از اوایل سال ۲۰۱۷ آغاز کردند، نمی توان میزان وقایع را با سال های پیش تر مقایسه کرد.

جرایم ثبت شده علیه مسلمانان شامل مواردی از قبیل توهین و هتاکی در شبکه های اجتماعی، فرستادن نامه های تهدیدآمیز، دست درازی به چادر زنان مسلمان در جاده ها و یا ترسیم نشان های نئونازی بر دیوار اقامتگاه ها و مساجد مسلمانان بوده است.

ایمن مازیاک، مدیر شورای مرکزی مسلمانان آلمان به این باور است که جرایم ثبت شده فقط بخشی از حملات علیه مسلمانان را نمایان می کند نه کل آن را. او در مصاحبه با روزنامه “نوین اوسنابروکر سایتونگ” از یک “بخش بزرگ تاریک سخن گفته است. به قول وی پولیس و سارنوالان درباره حملات علیه مسلمانان “حساسیت کافی نشان نمی دهند”؛ بنابراین بسیاری از وقایع در آمار گنجانده نمی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *