• انتشار: ۲۲ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 17361
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17361

۳ میلیون معتاد در افغانستان/مبارزه دولت با مواد مخدر به جایی نرسیده است

وزیر صحت عامه ضمن ابراز نگرانی از افزایش شمار معتادان در افغانستان، می‌گوید که استراتیژی دولت در زمینه مبارزه با موادر مخدر ناکام بوده است.

وزیر صحت عامه ضمن ابراز نگرانی از افزایش شمار معتادان در افغانستان، می‌گوید که استراتیژی دولت در زمینه مبارزه با موادر مخدر ناکام بوده است.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه امروز در یک نشست خبری در کابل گفت تعداد معتادان مواد مخدر در افغانستان به سه میلیون تن رسیده است.

وی افزود: “جمعیت معتادان در کشور از سال ۲۰۰۹ تا سال ۲۰۱۸ از ۹۰۰ هزار نفر به سه میلیون نفر رسیده است که در میان افراد آغشته به مواد مخدر، ۱۰۰ هزار کودک نیز شامل اند”.

آقای فیروز تصریح کرد که دسترسی آسان به خرید و فروش مواد مخدر از جمله عواملی است که شمار معتادان در افغانستان افزایش یافت است.

وی گفت:” یک تعداد اشخاص مواد مخدر را به صورت رایگان و ارزان در پشت دروازه‌های مردم به فروش می‌رسانند.”

وزیر صحت عامه استراتیژی حکومت در زمینه مبارزه با مواد مخدر را ناکام دانسته تاکید می‌کند که کشت مواد مخدر در افغانستان روز به روز بیشتر می‌شود.

وی تاکید کرد که در حال حاضر در شیوه بکارگیری از تخم کوکنار تغییراتی به وجود آمده یک دهاقین می‌تواند به جای یک فصل در سه فصل از آن حاصل بیگرد.

وزیر صحت گفت که ۱۰۵ مرکز تداوی معتادان در سراسر افغانستان فعالیت دارد که این مرکز‌ها برای تداوی سه میلیون معتاد بسنده نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *