• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۵۶ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13570
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13570

۲۱ مهاجر در مدیترانه غرق شدند

در نتیجه یک سانحه جدید قایق در بحیره مدیترانه یک بار دیگر احتمالا دست کم ۲۱ مهاجر غرق شده اند، بحیره مدیترانه یکی از مسیرهای اصلی دریایی مهاجران برای رسیدن به اروپا است که همواره تلفات در پی داشته است.

،چنانچه سازمان نجات “اس او اس مدیترانه” گزارش داده، ۷۲ مهاجر این قایق نجات داده شده اند. این سازمان  گفت: این مهاجران در دو قایق از لیبیا به سوی اروپا در حرکت بودند. براساس آمار این سازمان ۵۱ مهاجر در یک قایق چوبی و ۱۳۰ تن دیگر در یک قایق رابری بادی سوار بودند.

کسانی که از حادثه قایق چوبی جان سالم به در برده اند، گفته اند که وحشت عمومی باعث شد که قایق پر از مهاجر تعادلش را از دست داده و واژگون شود، در میان ۲۱ تن که احتمالاَ جان باخته اند، یک زن حامله نیز بوده است.

قایق رابری بادی توسط گارد ساحلی لیبیا متوقف ساخته شده است؛ در حالی که به گفته سازمان های مددرسان، این قایق به آب های بین المللی وارد شده بود و ۴۲ نفر از این قایق موفق به فرار شده اند.

سازمان نجات “اس او اس مدیترانه” و داکتران بدون مرز گفته اند که این نجات یافتگان توسط یک کشتی باربری قبرسی انتقال داده شده و به کشتی نجات “آکواریوس” تحویل داده شده اند که توسط این دو سازمان گردانندگی می شود.

این را هم بخوانید:  شرط ارگ برای اشتراک در نشست قطر

براساس آمار این سازمان ها، گارد ساحلی لیببا با مهاجران بسیار خشن برخورد می کند، اخیرا نیز بسیار با سرعت زیاد به سوی کشتی “آکواریوس” رانده و به درخواست های مخابره ای پاسخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *