• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 13346
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13346
حفیظ منصور:

اجماع ملی در مورد صلح با طالبان شکل نگرفته است

«عبدالحفیظ منصور»، نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان در گفتگو با خبرنگار دری نیوز گفت: بسته پیشنهادی دولت به طالبان فاقد محتوا و جذابیت است و هیچ اجماعی برای صلح در داخل کشور وجود ندارد.

وی اظهار داشت: بسته پیشنهادی «اشرف غنی» به طالبان فاقد محتوا است و حرف تازه و جدیدی در آن مطرح نشده است.

نماینده مردم کابل در مجلس افزود: پیشنهاد صلح اشرف غنی به طالبان با ملاحظات زیادی از سوی شرکای داخلی دولت مواجه است؛ وقتی وزیر خارجه اشرف غنی در همان جلسه ارائه بسته صلح سخنرانی می کند و می گوید قبل از صلح با دشمن باید مسائل و مشکلات درونی خود را حل کنیم، مشخص می شود که هیچ اجماعی برای صلح در داخل کشور شکل نگرفته است.

عبدالحفیظ منصور تاکید کرد: وقتی با خود نمی توانیم صلح کنیم و با معاون اول و رئیس اجرائی نمی توانیم سازگار باشیم، مطالبه صلح و آشتی با طالبان نمی تواند جالب باشد. اجماع ملی برای صلح هنوز در داخل کشور شکل نگرفته است؛ اینکه اشرف غنی می گوید اجماع ملی وجود دارد و ما به دنبال اجماع منطقه ای و جهانی هستیم یک حرف بسبار کلان است و کسی نمی تواند استنباط درستی از «اجماع ملی» داشته باشد.

این را هم بخوانید:  خطرناکترین نژادهای سگ در دنیا + عکس سگ های وحشی

وی عنوان کرد: اشرف غنی هنوز نتوانسته است اسباب قناعت اطرافیان خود را فراهم کند؛ معاون اول، رئیس اجرائی و بسیاری از وزیران با رئیس جمهور مشکل دارند؛ علاوه بر اینها مشکلاتی از قبیل تذکره های الکترونیک و صدها مساله دیگر هنوز بلاتکلیف باقی مانده است؛ بنابراین ما مشکلات درونی زیادی در داخل کشور داریم و شرکای دولت هنوز با خود مصالحه نکرده اند و نمی توانند با طالبان صلح نمایند.

این نماینده مجلس بیان داشت: پیشنهاد اشرف غنی به طالبان مبنی بر فعالیت این گروه در چارچوب یک حزب سیاسی حرف جذابی برای آنها نیست، زیرا وقتی یک گروه جنگی سلاح های خود را تحویل می دهد و صلح می کند، فعالیت آنها در قالب یک جریان سیاسی امری کاملا طبیعی و مسلم است لذا این پیشنهاد هیچ جذابیتی برای طالبان ندارد.

«عبدالحفیظ منصور»، نماینده مردم کابل در مجلس نمایندگان در پایان این گفتگو افزود: اصرار طالبان برای مذاکره با دولت آمریکا و رد مذاکره با دولت کابل برای زیر سوال بردن مشروعیت و اعتبار دولت است؛ در گذشته نیز مجاهدین فقط با شوروی مذاکره می کردند و علاقه ای برای مذاکره با دولت وقت نداشتند.

این را هم بخوانید:  حنیف اتمر: اشرف غنی با استفاده از قدرتش قصد دارد رقیبان انتخاباتی اش را ضعیف کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *