• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 25794
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25794

​پاکستان خواستار مذاکره مستقیم طالبان و دولت افغانستان شد

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام‌آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تأکید دارد.

شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص روند مذاکرات صلح افغانستان گفت: اسلام‌ آباد بر بازگشت طالبان و دولت به میز مذاکره تأکید دارد.

وزیر خارجه پاکستان با بیان این که تداوم گفت وگوها برای پایان جنگ ۱۷ ساله در افغانستان ضروری است.

وی افزود: تا زمانی که دو طرف گفت وگو نکنند، تلاش‌ها برای پایان جنگ در افغانستان بی ثمر خواهد بود.

قریشی اضافه کرد: پاکستان برای مذاکرات میان دولت آمریکا و طالبان افغانستان در ابوظبی که ریاض و امارات متحده عربی نیز حضور داشتند، نقش تعیین‌کننده داشت و آن مذاکرات مثبت و نتیجه بخش ارزیابی شده‌است.

این سخنان در حالی بیان می‌شود که گروه طالبان خواهان مذاکره با دولت افغانستان نیست اما آماده است با آمریکا گفت وگو کند.

رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان نیز در ملاقات با «عمر داودزی» نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امور صلح، گفت که از گفت وگوهای مستقیم صلح میان دولت و گروه طالبان حمایت می‌کند.

مولانا سراج الحق، آغاز گفت وگوهای مستقیم صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان را مهم دانست و افزود: امروز از ملت افغانستان برای صلح صدای واحدی شنیده می‌شود و آماده همکاری و حمایت از این روند هستیم.

در همین راستا، داودزی نیز مولوی سراج الحق را در جریان تحولات اخیر روند صلح و اتحاد مردم افغانستان قرار داده و از وی خواست تا به منظور آغاز مذاکرات صلح میان حکومت کابل و طالبان همکاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *