• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲:۱۴ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 270
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=270

۸ زندانی افغان در انتظار تعهدات بارک اوباما

در حالی که بارک اوباما به روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری امریکا نزدیک می‌شود، ۸ زندانی افغان هنوز در زندان گوانتانامو منتظرند که وی به تعهدات خود برای تعطیلی این زندان عمل کند.

در حالی که بارک اوباما به روزهای پایانی دوره ریاست‌جمهوری امریکا نزدیک می‌شود، ۸ زندانی افغان هنوز در زندان گوانتانامو منتظرند که وی به تعهدات خود برای تعطیلی این زندان عمل کند.

در حالی که اوباما آخرین روزهای ریاست‌جمهوری خود در امریکا را سپری می‌کند، هنوز بر تعطیلی زندان گوانتانامو تأکید دارد.

وی در دوران ریاست‌جمهوری خود در امریکا ۱۸ زندانی از جمله ۴ زندانی افغان را از این زندان آزاد کرد.

این در حالی است که سه زندانی افغان دیگر نیز در گوانتانامو جان باخته‌اند و ۸ زندانی دیگر هنوز در گوانتانامو بسر می‌برند.

در حالی که اوباما آخرین تلاش‌های خود برای انتقال و آزادی زندانیان گوانتانامو را انجام می‌دهد، روز سه‌شنبه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور جدید امریکا در صفحه شخصی خود در توییتر خواستار توقف آزادی زندانیان شدند.

با این وجود، یک مقام نظامی امریکا اعلام کرد که سخنگوی پنتاگون درخواست ترامپ مبنی بر توقف آزادی زندانیان گوانتانامو را رد کرده است.

اوباما در دوران ریاست جمهوری امریکا ۱۸ زندانی را از زندان گوانتانامو آزاد کرد.

وی در کمپاین انتخاباتی خود اعلام کرده بود که این زندان را تا سال ۲۰۰۹ میلادی خواهد بست و برای انتقال زندانیان این زندان تلاش بسیاری کرد.

به گزارش دیلی کالر، پیتر کوک سخنگوی وزارت دفاع امریکا به خبرنگاران گفت که “ما سیاست‌های درستی را اجرایی خواهیم کرد که توسط فرماندهی کل نیروهای مسلح وضع شده است.”

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که ترامپ رئیس‌جمهور جدید امریکا در صفحه شخصی خود در تویتر در مورد خطرات آزادی تروریست‌ها از زندان گوانتانامو و بازگشت به میدان جنگ سخن گفته است.

مقام‌های رسمی وزارتخانه‌های دفاع و خارجه امریکا در مصاحبه با اسپوتنیک تاکید کردند: بارک اوباما قصد دارد با هدف تعطیلی زندان گوانتانامو تا پایان امسال، از کنگره بخواهد تا ممنوعیت انتقال زندانیان این بازداشتگاه به امریکا را لغو نماید.

رویترز نیز در گزارشی به نقل از یک مسئول امریکایی نوشت که امریکا چهار زندانی گوانتانامو را در طول ۲۴ ساعت آینده به عربستان منتقل خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *