• انتشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۰۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18575
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18575

۵۸ تن به اتهام جعل و فروش تذکره های استیکردار بازداشت شده است

تاهنوز ۵۸ تن به اتهام تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکر دار و دستبرد استیکر های تذکره، گرفتار و به دادستانی ها معرفی شده اند.

دادستانی کل دوسیه های متهمان تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکردار ودستبرد استیکر ها را بررسی می کند.

تاهنوز ۵۸ تن به اتهام تزویر تذکره، فروش تذکره های استیکر دار و دستبرد استیکر های تذکره، گرفتار و به دادستانی ها معرفی شده اند.

جمشید رسولی، سخنگوی دادستانی کل کشور که روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در این باره جزییات می داد افزود:” ۲۴ دوسیه مربوط به این متهمان هم اکنون در ریاست های استیناف در مرکز و ولایات زیر بررسی کار کنان دادستانی ها قرار گرفته است.”

این قضایای جرمی در نتیجه سعی و تلاش ارگان های امنیتی و کشفی و مساعی مشترک کمیسون مستقل انتخابات و کمیسون شکایات انتخاباتی شناسایی ومظنونین آن بازداشت و زیر پیگرد قانونی قرار گرفته است.

به گفته رسولی، قضایای تزویرتذکره، فروش تذکره های استیکردار ودستبرد استیکرهای تذکره، در ولایت های کابل، ننګرهار، لغمان، هرات، کندز، کندهار، فاریاب، سرپل، پروان، خوست، پکتیا، بادغیس اتفاق افتاده و زیر تحقیق و بررسی جدی دادستان ها قرار دارد.

رسولی گفت: “دادستانی کل اطمینان میدهد که به این گونه قضایا مانند سایر موارد با جدیت و قاطعیت رسیدگی نموده و در روشنایی احکام قانون عدالت را تامین و انصاف را رعایت می کند.”

بررسی جرایم انتخاباتی بعد از ارجاع آن از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، از صلاحیت های نهاد های عدلی و قضایی کشور به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *