• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۰۰ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 21084
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21084

۴۲ عضو گروه طالبان طی حمله نیرو های هوایی به هلاکت رسید

مسوولان محلی میدان وردک اعلام کرده‌اند که درعملیات نیروهای هوایی کشور ۴۲ عضو طالبان کشته و حدود ۳۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

به گزارش برچی نیوز، مسوولان محلی میدان وردک اعلام کرده‌اند که درعملیات نیروهای هوایی کشور ۴۲ عضو طالبان کشته و حدود ۳۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

عبدالرحمن منگل، سخنگوی والی میدان وردک دیروز (دوشنبه)، به رسانه ها می گوید این عملیات در ولسوالی جغتو ولسوالی میدان وردک از روز عصریکشنبه آغاز و تاکنون ادامه دارد.

قبل از این گزارش‌های وجود داشت که افراد غیر نظامی در این عملیات کشته شده‌اند ولی آقای منگل کشته شدن افراد غیرنظامی را رد کرد.

وی به بی‌بی‌سی گفت که علاوه بر این افراد ۲۰ نفر زندانیانی گروه طالبان که شامل کماندوهای اردوی ملی و همچنین نیروهای امنیتی بودند، نیز از بند طالبان رها شده‌اند.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده که نیروهای ویژه در یک عملیات ۶ سرباز اردوی ملی را از این زندان نجات داده و ۱۱ سرباز طالبان را کشته‌اند.

طالبان نیز تایید کرده که عملیات نیروهای دولتی و آمریکایی در منطقه “ملاحافظ ” در ولسوالی جغتو میدان وردک بر یک زندان طالبان انجام شده، ولی نیروهای طالبان توانسته که در برابر آنان مقاومت کرده و زندانیان را به محل امنی منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *