• انتشار: ۱۶ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: پزشکی و سلامت
  • کدخبر: 25574
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25574

۲۵۰۰ کیلوگرام گوشت مرغ و یخ زده توقیف و از بین برده شد

مسئولان «وزارت زراعت، آبیاری و مالداری» ولایت هرات گفته اند که ۲ هزار ۵۶۷ کیلوگرام گوشت مرغ‌ های پیر و منجمد را از بین برده اند.

مسئولان «وزارت زراعت، آبیاری و مالداری» ولایت هرات گفته اند که ۲ هزار ۵۶۷ کیلوگرام گوشت مرغ‌ های پیر و منجمد را از بین برده اند.

به گزارش برچی نیوز، این مرغ های پیر و گوشت های منجمد شده توسط یک موتر مسافربری از «بندر میرداوود» به هرات آورده شده بود که با هوشیاری مسئولان «وزارت زراعت، آبیاری و مالداری» توقیف شد و نابود شد.

همچنین این وزارت تصریح کرد که این گوشت ها به دلیل کیفیت پایین ، فاسد شدن و به منظور حفاظت از صحت شهروندان و جلوگیری از انتقال بیماری ها گوناگون توقیف و دفن شده اند.

طبق معلومات این وزارت،این اقدام پس از منع واردات و فروش گوشت مرغهای پیر رو دست گرفته شده است.

از سوی دیگر،اتحادیه‌ی ملی مرغداران افغانستان نیز گفته است که بر اساس گزارشات از برخی بندرها مرغان پیر به صورت قاچاق به کشور آورده میشوند اما کارمندان و مسئولان «وزارت زراعت، آبیاری و مالداری» در ولایات ها مختلف کشور به صورت جدی موضوع را پیگیری و از واردات مرغهای پیر که اغلب آنها یا تاریخ مصرف ندارند و یا هم جعلی هستند با جدیت پیگیر این جریانات هستند و سعی می کنند که همیشه جلوی این قبیل مسائل بگیرند.

قابل ذکر است که در فیصله وزارت زراعت آمده است که هر وقت فروشندگان و واردکنندگان گوشت مرغ به قوانین پایبند نباشند به شدت با آنها برخورد خواهد شد.

نکته مهم : این مرغ های پیر و فاسد همچنین این گوشت های یخ زده، که همواره توسط افراد سودجو و منفعت طلب قاچاق و غیر قانونی به کشور آورده می شود بدون شک سلامت جامعه و افراد را به خطر می اندازد پس هیچگاه بخاطر قیمت پایین و ارزانی سلامت خود و خانواده یمان را به خطر نیندازیم و اگر در جایی شاهد فروش مرغ های پیر، «بدون تاریخ مصرف» و همچنین بسته بندی مشکوک بودید،فوراً مسئولان «وزارت زراعت، آبیاری و مالداری» را با خبر و مطلع سازید.

 تماس با مسئولان وزارت زراعت و آبیاری و مالداری:  +۹۳۷۶۶۴۰۰۶۰۰ /  +۹۳۷۰۴۹۹۹۹۶۷

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *