• انتشار: ۱۳ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۵۲ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 15191
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15191

۱۳۰ میلیون متر مکعب آب زراعتی آماده‌ی استفاده از بند سلما

بر اساس آمار ارائه شده در نشست بررسی مشکلات آب زراعتی بند سلما در هرات، ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب در کاسه‌ی این بند، آماده‌ی استفاده در زراعت است.

بر اساس آمار ارائه شده در نشست بررسی مشکلات آب زراعتی بند سلما در هرات، ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب در کاسه‌ی این بند، آماده‌ی استفاده در زراعت است.

عبدالصبور رحمانی رییس زراعت، ‌آبیاری و مالداری ولایت هرات در نشست حل دشواری‌های آب زراعتی بند سلما، در رابطه به مشکلات ناشی از آب بند سلما صحبت کرد.

هم‌چنان نماینده‌ی ریاست عمومی دریای هریرود – مرغاب که در این نشست گفت: «در حال حاضر ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب در کاسه‌های بند سلما قابل استفاده است.»

او مقدار آب ورودی به کاسه‌ی این بند را ۳۴ متر مکعب در ثانیه خواند و گفت که تا ۱۵ روز دیگر با افزایش ۵۰ میلیون متر مکعب آب، این مقدار به ۱۸۰ میلیون متر مکعب افزایش می‌یابد.

رییسان، اعضای شوراهای انکشافی و مدیران خدمات زراعتی ولسوالی‌ها، در پیوند به کشت و زراعت به ویژه گندم و مشکلات کم‌آبی ناشی از کمبود بارنده‌گی‌های فصلی و نبود آب دریای هریرود صحبت کردند.

این را هم بخوانید:  نرخ اسعار رایج خارجی در مقابل پول افغانی/ امروز (شنبه ۲۷ دلو)

در این نشست، مدیران خدمات زراعتی ولسوالی‌های چشت، پشتون زرغون، گذره، انجیل، زنده‌جان، غوریان، کهسان و رییسان شوراهای انکشافی این ولسوالی‌ها نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *