• انتشار: ۲۳ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۰۲ ب.ظ
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • کدخبر: 23529
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23529

۱۰۰۰ خانواده آواره،جاغوری و مالستان به غزنی رسیدند

دفتر مطبوعاتی مقام ولایت غزنی اعلام کرده که حدود یک هزار خانواده بیجا شده از ولسوالی‌های جاغوری و مالستان این ولایت به مرکز شهر غزنی رسیده‌اند.

به گزارش برچی نیوز؛در خبرنامه‌ی که مقام ولایت غزنی به همین منظور منتشر کرده آمده که حدود ۱ هزار خانواده در اثر درگیری‌های اخیر نیروهای امنیتی و طالبان مسلح از ولسوالی‌های مالستان و جاغوری به مرکز غزنی بیجا شده‌اند و به دلیل نداشتن مکان مناسب برای زندگی در ساختمان‌ها و مهمانخانه ها ریاست شاروالی در مرکز ثقافت این ولایت و برخی مساجد و تکایا در منطقه نوآباد ساکن شده اند.

خبرنامه افزوده که ارگانهای دولتی به همکاری برخی مؤسسات کمک کننده در غزنی تلاش دارند تا زودتر کمک‌های که شامل مواد غذایی و غیرغذایی است را در دسترس این خانواده‌ها قرار دهند.

مقام ولایت غزنی اطمینان داده که ریاست صحت عامه این ولایت بخاطر تداوی بیماران خانواده‌های بیجا شده، تیم‌های صحی سیار را در ساحات که بیجاشدگان در آن مستقر هستند بطور (۲۴) ساعته توظیف کرده است.

این در حالیست که ریاست اجرائیه کشور روز ۲ شنبه هفته جاری اعلام کرد که امریکا ۳۶ میلیون دالر به بیجاشدگان جنگ‌های اخیر کشور کمک کرده و نهادهای مربوطه برای دریافت آن اقدام کنند.

مقام‌های محلی غزنی می‌گویند درگیری در جاغوری و مالستان صدها خانواده را مجبور به ترک خانه‌های شان کرده‌اند که نیاز فوری به کمک دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *