• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۱۷ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13290
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13290

یک بار دیگر معترضان شاهراه کابل-قندهار را مسدود کردند

معترضان به کشته و زخمی شدن ۵ تن در یک حمله مسلحانه افراد مسلح ناشناس به یک خانه در منطقه شیرآباد ولسوالی قره‌باغ ولایت غزنی، بار دیگر شاهراه عمومی کابل قندهار را در مربوطات شهر غزنی مسدود کردند.

امروز یک شنبه، بار دیگر ده‌ها معترض دست به اعتراض زده، شاهراه عمومی کابل ـ قندهار را مسدود ساختند.

معترضان می گویند تا موقعی که قاتلان چند باشنده منطقه شیر آباد دستگیر نشوند، از اعتراض دست نخواهند کشید و شاهراه را باز نخواهند کرد.

معترضین شعارهایی ضد عبدالکریم متین، والی غزنی و همچنین برخی از اقوام ساکن در ولایت غزنی و ولسوالی قره‌باغ می‌دهند.

این در حالی است که شامگاه روز گذشته محاسن سفیدان ولسوالی قره‌باغ وعده باز کردن شاهراه را داده و با والی به توافق رسیده بودند که مشکل را از طریق گفتگو حل کنند.

این اعتراضات بعد از آن آغاز گریده است که جمعه شب چند فرد مسلح ناشناس در منطقه شیرآباد ولسوالی قره‌باغ بر خانه‌ای حمله کردند که به گفته معترضان، دو فرد قریه شیرآباد را کشته، سه تن دیگر را زخمی کرده و دو فرد دیگر را نیز با خود برده‌اند.

معترضان مردم منطقه نخته ولسوالی قره‌باغ را مسئول این حمله می‌دانند، اما مردم آن منطقه تا حال مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته‌اند. والی غزنی نیز حمله‌کنندگان را افراد ناشناس می‌خواند.

این را هم بخوانید:  عمران خان به هند هشدار داد؛ در صورت حملۀ به پاکستان تلافی خواهیم کرد + فیلم

به گفته والی غزنی، دلیل تنش میان قریه شیرآباد و نخته بر سر مسأله آب، از ده‌ها سال قبل به وجود آمده است. اما این تنش طی سال جاری، زمانی شدت گرفت که جسد یک فرد از منطقه شیرآباد از منطقه نخته دریافت گردید و مردم شیرآباد، باشندگان نخته را مسئول این قتل می‌دانند. همچنان بعد از آن‌که چند فرد از باشنده نخته در مسیرهای ولسوالی قرباغ اختطاف و کشته شدند، این درگیری‌ها بیشتر شد. حمله دو شب پیش(جمعه‌شب) جرقه‌ای بود که آتش این تنش را شعله‌ورتر ساخت و حال معترضان دست به اعتراض و مسدود کردن شاهراه عمومی کابل ـ قندهار زده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *