• انتشار: ۲۵ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۵۰ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19948
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19948

یونیسف: حمله به کودکان ناامید کننده است

یونیسف با ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در افغانستان به ویژه در یک هفته اخیر، هدف قرار گرفتن کودکان را “ناامید کننده” خوانده است.

یونیسف با ابراز نگرانی از افزایش خشونت ها در افغانستان به ویژه در یک هفته اخیر، هدف قرار گرفتن کودکان را “ناامید کننده” خوانده است.

عصر دیروز حمله انتحاری در داخل صنف یک مرکز آموزشی در غرب کابل ۳۴ کشته و ۵۶ زخمی برجاگذاشت که اکثریت مطلق آن دانش آموزان نوجوان یا کودک بودند.

در هفته روان افزون بر سایر خشونت ها، شهر غزنی نیز شاهد هجوم گروه طالبان بود که در آن کم از کم ۳۵ غیرنظامی بشمول زنان و کودکان نیز جان شان را از دست دادند.

در پیوند به این خشونت‌های اخیر، یونیسف یا صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد، در خبرنامه امروزش نگاشته است: “حمله مستقیم بر یک صنف درسی در کابل که سبب کشته شدن و زخمی شدن ده ها کودک با عمر ۱۶ تا ۱۸ سال شد، ناامیدکننده است.”

این نهاد حمایتی از کودکان که در بخش آموزش و حمایت از کودکان فعالیت های گسترده جهانی دارد، خواهان پایان خشونت ها شده و نگاشته است: “یونیسف تاکیدن از تمام طرف های درگیر خشونت ها می خواهد که پابند اصول بشری باشند و به این اصول احترام بگذارند و از امنیت همه کودکان اطمینان دهند. کودکان هیچگاهی هدف خشونت‌ها نمی توانند باشند و نباید باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *