• انتشار: ۱۸ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۱:۰۴ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1477
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1477

یاداشت سرگشاده به رییس جمهور و رییس اجراییه دولت افغانستان

از داخل شدن انتحاری ها به شفاخانه چهارصد بستر سردار محمد داود خان برایتان میگویم. تکان دهنده است. شرم آور است. ننگین است.

جنابان عالی !

از داخل شدن انتحاری ها به شفاخانه چهارصد بستر سردار محمد داود خان برایتان میگویم. تکان دهنده است. شرم آور است. ننگین است. اینکه دیگر هدف غیر نظامی و ملکی نیست که ما به آدرس طالب لعنت بفرستیم و آنرا محکوم کنیم. این وظیفه و ماموریت طالب است که بکشد و ویران کند. در سال ۲۰۱۰ بخاطر یک فیر راکت بالای خیمه لویه جرگه من استعفا کردم. به ذعم بسیاری ها وادار به استعفا شدم. به آن کار خویش افتخار میکنم. ده روز پس از استعفایم آقای کرزی تمام محافظین ام را خلع معاش کرد و میخواست من از وطن فرار کنم. نکردم. همینجا استم. در آن حمله هیچ کس کشته نشده بود و به هیچ کس آسیبی نرسیده بود. من درین هفت سال هیچگاهی از کارکرد خود در امنیت ملی نه گفته و نه هم نوشته ام. در آنزمان من قطعه نخبه ضربتی عملیات های خاص را ساختم و هیچگاهی از آن قطعه در کار های غیر مسکلی کار نگرفتم. وقتی مادرم وفات کرد گفتند که امنیت فاتحه را این قطعه بگیرد گفتم که وظیفه این قطعه تامین امنیت فاتحه و طویخانه نیست. حالا نیرو های همان قطعه در پشت در های مقامات پهره داری میکنند و مصروف تامین امنیت فاتحه خانه و طویخانه اند. این یک نمونه بسیار کوچک است. از همان قطعه برای اسکورت اطفال و خانواده مقامات استفاده میگردد. از صد ها فروپاشی فقط یکتای آنرا درین یاداشت نوشتم. صرفن یکتا.

جنابان محترم.

شما بهتر از من میدانید و دقیق با خبر استید که نهاد های امنیتی کشور از سر پاشیده اند و فرو ریخته اند. نمیخواهم به جزییات بروم. اگر به حرف من باور ندارید از مردم و همکاران بین المللی ما بپرسید که چه میگویند. اگر به جزیات بروم تف سربالا میشود و دشمن ازین یاداشت من زیادتر استفاده خواهد کرد. شما با اظهار امیدواری و انشالله گفتن وضعیت را بهبود بخشیده نمیتوانید. نا ممکن است. من این یاداشت را از نهایت و شدت عصبیت وطن دوستی به شما نوشتم . نه از روی انتقاد. قرار بود که از فصل زمستان برای بهبود امور امنیتی و نظامی کار گرفته میشد . نه شد. ما با همان توانایی های کاهش یافته سال پار به جنگ تازه و دشمن قویتر میرویم. اگر فردا مقامات چند رده بالا در نهاد های امنیتی شرافت و وقار استعفا را از خود نشان ندادند آنها را برطرف کنید. با این برطرفی خواهید دید که به قلب های مردم راه میگشایید. خرد جمعی و درک مردم را دست کم و نادیده نگیرید. لطفا. لطفا. حمله یی ازین تکان دهنده تر و شرم اور بوده نمیتواند. یقین دارم مقامات بلند امنیتی شما امروز هم مصروف مراسم تجلیل از روز زن استند. خدا یا صبر نصیب گردان.

امرالله صالح

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *