• انتشار: ۲۶ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۵۸ ب.ظ
  • سرویس: تاریخ و باستان شناسی
  • کدخبر: 23666
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23666

گور زن مصری باردار به قدمت ۳۷۰۰ سال در مصر کشف شد

کشف گور یک زن مصری به همراه جنین درون شکمش گفته شده است قدمت این گور به ۳۷۰۰ سال می رسد.

به گزارش برچی نیوز،گروهی از باستان‌شناسان ایتالیایی و آمریکایی موفق به کشف گوری در شمال کشور مصر شدند که بقایای یک زن به همراه جنین درون شکمش در آن یافت شده و قدمت ان به بیش از ۳۷۰۰ سال پیش بازمی‌گردد.

«مصطفی وزیری» دبیر کل شورای عالی آثار تاریخی مصر اعلام کرد این گور باستانی که تقریبا دست نخورده است، در گورستانی کوچک یافت شده که پیش از این توسط کوچیها مورد استفاده قرار می‌گرفته که از منطقه نوبه در جنوب مصر در دوره دوم میانی مصر (۱۷۵۰ تا ۱۵۵۰ قبل از میلاد مسیح) به آنجا نقل مکان کرده بودند.

مطالعات باستان‌شناسی نشان داده است که این زن باردار در زمان مرگ ۲۵ ساله بوده و زمان بسیار اندکی تا به دنیا آمدن فرزندش باقی مانده بوده است.

اسکلت جنین نیز در ناحیه لگن مادر کشف شده است و سر آن نیز به سمت پائین است که می تواند حاکی از این امر باشد که مادر به همراه فرزندش در هنگام وضع حمل درگذشته‌اند.

همچنین مادر دارای یک شکستگی در ناحیه لگن بوده است که ظاهرا خوب جوش نخورده و به درستی درمان نشده بوده است و این احتمال جود دارد که بر همین اساس در هنگام زایمان دچار مشکل شده است.

اسکلت مادر در حالی که در یک چرم پیچیده شده و دو کوزه نیز در کنار آن قرار داده شده است، توسط باستان‌شناسان کشف شده است. یکی از این کوزه‌های زیبا مصری است و سال‌ها پیش از آن نیز مورد استفاده قرار می‌گرفته است اما کوزه دوم که سطح آن براق و قرمز و درون آن به رنگ مشکی است به سبک آثار قبایل نوبه‌ای ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *