• انتشار: ۲ ثور ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۵۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 2312
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2312

گلبدین حکمتیار وارد کابل می شود

یک عضو ارشد حزب اسلامی از حضور گلبدین حکمتیار رهبر این حزب در یکی از ولایات افغانستان خبر می دهد.

محمدکریم امین؛ رئیس هیئت مذاکره‌کننده حزب اسلامی ضمن تأیید این خبر از محل اقامت آقای حکمتیار نام نبرد.

آقای امین گفت: “بنا بر ملاحظات امنیتی، نمی توانم از محل اقامت ایشان نام ببرم، ولی اینکه ایشان در افغانستان حضور دارند و در روزهای آینده وارد کابل می شوند را تأیید می کنم.”

این مقام بلند پایه حزب اسلامی تصریح کرد که برخی از  رقبای آقای حکمتیار تلاش دارند تا با مشکل‌تراشی و سنگ‌اندازی مانع حضور حکمتیار در کابل شوند.

آقای امین همچنان گفت که حضور آقای حکمتیار در افغانستان بر اساس توافق نامه صلح میان حزب اسلامی و حکومت افغانستان صورت می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: حزب اسلامی به خاطر حفظ وحدت ملی و برقراری امنیت به گفتگوهای خود با حکومت و مبارزات صلح طلبانه خود ادامه می دهد.

این در حالی است که برخی از رسانه ها گزارش داده اند که قرار است امروز حکمتیار وارد شهر جلال‌آباد در شرق افغانستان شده و پس از سه روز اقامت در این ولایت به کابل برود.

گفته می شود که حکومت افغانستان سه خانه مسکونی در منطقه‌ «دارالامان» شهر کابل به گلبدین حکمتیار اختصاص داده که دو باب از این منزل‌ها در کنار منزل رئیس‌جمهور قرار دارد.

برخی از گزارش ها نیز حاکی از آن است که حکومت افغانستان ۶ خودرو «لندکروز» نیز برای رهبر حزب اسلامی اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش حکمتیار پس از اقامت سه روزه‌اش در جلال‌آباد و ورودش به کابل در استادیوم «غازی» شهر کابل در بین هوادارانش حاضر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *