• انتشار: ۱۷ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۴۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20452
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20452

گروه تازه‌ی پناهجویان افغان از آلمان اخراج می‌شوند

در جریان هفته جاری، شماری از پناهجویان افغان که درخواست پناهندگی‌شان از سوی دولت آلمان رد شده است، به افغانستان بازگردانده می‌شوند.

در جریان هفته جاری، شماری از پناهجویان افغان که درخواست پناهندگی‌شان از سوی دولت آلمان رد شده است، به افغانستان بازگردانده می‌شوند.

شتیفان دونوالد عضو شورای پناهجویان بایرن گفته است که هواپیمای حامل این پناهجویان سه‌شنبه شب از میدان هوایی مونشن به سوی کابل پرواز خواهد کرد.

از تعداد پناهجویانی که درخواست پناهندگی‌شان رد شده است و قرار است به افغانستان بازگردانده شوند، چیزی در دست نیست.

به نقل از دویچه‌وله، از ماه دسمبر سال ۲۰۱۶ تاکنون، حدود ۳۵۰ پناهجوی افغان در ۱۵ مورد اخراج گروهی از آلمان به کابل بازگردانده شده‌اند. حکومت آلمان می‌گوید که این افراد غالبا کسانی بوده‌اند که در این کشور مرتکب جرم شده بودند یا در تشخیص هویت خود همکاری نکرده بودند.

این در حالی است که اخراج پناهجویان افغان از آلمان به دلیل وخامت اوضاع امنیتی و تشدید جنگ میان حکومت افغانستان و گروه های اسلام‌گرا مانند طالبان و طالب، به یک بحث جنجالی تبدیل شده است.

حکومت فدرال آلمان در نظر دارد که بعد از این نه‌تنها مجرمان و خطر آفرینان، بلکه پناهجویان رد شده بیشتر را به افغانستان بازگرداند. وزارت امور داخله آلمان به تمام ایالت‌ها این دستور را صادر کرده است.

محمد اشرف‌غنی رئیس جمهور افغانستان، هفته قبل در گفتگو با یک روزنامه آلمانی گفت که “افغان‌ها خیال می‌کنند که آلمان طلا فرش است” و برای تغییر این ذهنیت مردم به “ارتباطات استراتژیک” نیاز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *