• انتشار: ۸ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۵۷ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10107
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10107

کوریای شمالی نیروی هسته ای تشکیل می دهد

کوریای شمالی که امروز در قالب هفتمین آزمایش موشکی، سومین موشک قاره پیما خود را آزمایش کرد اکنون در صدد تشکیل و تکمیل واحد هسته ای است.

کوریای شمالی که امروز در قالب هفتمین آزمایش موشکی، سومین موشک قاره پیما خود را آزمایش کرد اکنون در صدد تشکیل و تکمیل واحد هسته ای است.

کوریای شمالی اعلام کرده است که به دلیل فشارهای نظامی امریکا و راهبردهای خصمانه این کشور و تحریم های اعمال شده، نیروی بازدارندگی هسته ای نظامی اش را تقویت خواهد کرد.

وزارت وحدت کوریای جنوبی اعلام کرده است که کوریای شمالی تا یک سال دیگر نیروی هسته ای خود را تکمیل خواهد کرد.

امریکا و کشورهای دیگر حامی اش تاکید دارند که کوریای شمالی را به عنوان یک نیروی اتمی نظامی به رسمیت نمی شناسند اما کوریای شمالی با آزمایش های اتمی خود ثابت کرده است که چنین توانی را در اختیار دارد.

حالا وزارت وحدت کوریای جنوبی اعلام کرده است که کوریای شمالی تا یک سال دیگر نیروی هسته ای خود را تکمیل خواهد کرد.

خبرگزاری یونهاپ می نویسد که تنش ها در شبه جزیره کوریا بالا گرفته است و این کشور و روسیه و چین خواستار حل صلح آمیز مساله هسته ای هستند.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور غنی:هم اکنون بار جنگ افغانستان از دوش نظامیان امریکایی برداشته شده‌ است

این گزارش می افزاید که سرعت ساخت تسلیحات اتمی کوریای شمالی زیادتر شده است و این نیروی اتمی تا یک سال دیگر تکمیل خواهد شد.

با نظر داشت اینکه سال ۲۰۱۸ میلادی هفتادمین سالگرد تاسیس کوریای شمالی است برای این کشور اهمیت زیادی دارد و احتمالا تحولاتی از این دست را منطقه شاهد خواهد بود.

کوریای شمالی که ششمین آزمایش اتمی اش را در ماه سپتمبر انجام داد و در سال جاری نیز دو فروند موشک بالستیک قاره پیما برفراز جاپان پرتاب کرده بود بامداد امروز هم سومین موشک قاره پیما خود را آزمایش کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *