• انتشار: ۲۲ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۱۰ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 7725
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7725

کوریای شمالی: برنامه‌های تسلیحاتی خود را تسریع می بخشیم

در حالی که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه جدیدی را برای اعمال تحریم‌های سخت تر علیه کوریای شمالی تصویب کرده، پیونگ یانگ وعده داده است تا روند برنامه‌های تسلیحاتی خود را تسریع بخشد.

در حالی که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه جدیدی را برای اعمال تحریم‌های سخت تر علیه کوریای شمالی تصویب کرده، پیونگ یانگ وعده داده است تا روند برنامه‌های تسلیحاتی خود را تسریع بخشد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، کوریای شمالی امروز چهارشنبه با “خصمانه” ارزیابی کردن تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل، وعده داده است تا برنامه های تسلیحاتی خود را بدون وقفه و با سرعت بیشتر به پیش خواهد برد.

وبسایت ۳۸ نورث نیز در تازه ترین گزارش خود برآورد کرده است که انفجار ناشی از آزمایش هسته ای اخیر کوریای شمالی مربوط به یک بمب هیدروژنی بوده که حدود ۲۵۰ کیلوتن قدرت داشته است یعنی ۱۶ برابر بیشتر از اندازه بمبی که هیروشیما را در سال ۱۹۴۵ میلادی نابود کرد.

شورای امنیت سازمان ملل، دوشنبه‌شب به اتفاق آراء به پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی امریکا برای اعمال تحریم‌های تازه علیه کوریای ‌شمالی رای داد.

این قطعنامه، که با حمایت روسیه و چین نیز همراه بود، صادرات منسوجات کوریای ‌شمالی و واردات مایعات گازی و نفت خام به کوریای ‌شمالی را هدف قرار می‌دهد.

این نهمین قطعنامه شورای امنیت علیه کوریای شمالی از سال ۲۰۰۶ میلادی به شمار می رود. امریکا برای جلب حمایت روسیه و چین برای تصویب قطعنامه جدید، از درخواست خود برای تحریم نفتی کوریای شمالی، عقب نشینی کرده است.

وزارت خارجه کوریای شمالی اعمال تخریم های جدید را با قاطع ترین شکل ممکن محکوم کرده و آن را یک محاصره تمام عیار اقتصادی به رهبری امریکا ارزیابی کرده که هدف اصلی آن خفه کردن دولت و مردم کوریای شمالی است.

وزارت خارجه کوریای شمالی افزود: این یک قطعنامه غیرقانونی و خصمانه دیگر درباره تحریم ها است که از سوی امریکا هدایت شده است. کوریای شمالی تلاش های خود را برای تقویت قدرت دفاعی و حق موجودیت خود مضاعف خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *