• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۱۹ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 13327
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13327

کوریای شمالی با تحرکات نظامی امریکا مقابله می کند

نمایندگی کوریای شمالی در سازمان ملل تحرکات نظامی امریکا را فزاینده و خطرناک توصیف و تاکید کرد پیونگ یانگ با آن مقابله خواهد کرد.

نمایندگی کوریای شمالی در سازمان ملل تحرکات نظامی امریکا را فزاینده و خطرناک توصیف و تاکید کرد پیونگ یانگ با آن مقابله خواهد کرد.

نمایندگی این کشور شنبه شب در کنفرانس خلع سلاح در ژنو خاطر نشان کرده است که اقدامات و تحرکات نظامی امریکا برای ما به منزله هشدار است و ما برای مقابله با آن آماده ایم.

این گزارش می افزاید که کوریای شمالی به عنوان یک کشور دارای حق حاکمیت لازم است که قدرت و نیروی بازدارندگی و توان نظامی اش را برای مقابله با تهدیدهای خارجی افزایش دهد.

هان تایه سونگ سفیر کوریای شمالی در سازمان ملل در ژنو گفت : تهدیدهای نظامی و هسته ای امریکا سال هاست که باعث دردسر برای کوریای شمالی و کل شبه جزیره کوریا و منطقه آسیای شمال شرقی است.

وی تاکید کرد که همین سیاست و راهبرد خصمانه و نظامی امریکا بود که موجب شد کوریای شمالی برای حراست از حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود نیروی هسته ای نظامی ایجاد کند.

خبرگزاری یونهاپ کوریای جنوبی امروز یکشنبه از قول این مقام کوریای شمالی نوشت‌: نیروهای خصم به رهبری امریکا سعی دارند تهدید خود برای صلح جهانی را مشروع جلوه دهند و از سازمان ملل به عنوان سکویی برای فشارها و تحریم ها استفاده کرده اند تا مانع کوریای شمالی و احقاق حقوق این کشور شوند.

وی امریکا را متهم کرد که تسلیحات خود در انواع مختلف از جمله هسته ای را در سراسر شبه جزیره کوریا آرایش داده است و با برگزاری رزمایش های نظامی اش می خواهد کوریای شمالی را هدف حمله قرار دهد.

نماینده کوریای شمالی نیروی هسته ای نظامی این کشور را شمشیر عدالت برای مقابله با زورگویی های امریکا دانست و گفت که ما آماده ایم که هر وقت امریکا تجاوز نظامی کند و یا به دنبال رویارویی نظامی باشد با قدرت با این کشور مقابله کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *