• انتشار: ۱۹ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۲ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 7636
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7636

کوریای‌شمالی: امریکا بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد

پیونگ‌یانگ در واکنش به درخواست نماینده امریکا در سازمان ملل برای تحریم فروش نفت به کوریای ‌شمالی اعلام کرد که واشنگتن بهای سنگینی را بابت زبان هیلی پرداخت خواهد کرد.

پیونگ‌یانگ در واکنش به درخواست نماینده امریکا در سازمان ملل برای تحریم فروش نفت به کوریای ‌شمالی اعلام کرد که واشنگتن بهای سنگینی را بابت زبان هیلی پرداخت خواهد کرد.

کوریای شمالی روز جمعه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که امریکا بابت اظهارات “نیکی هیلی” نماینده امریکا در سازمان ملل علیه کوریای شمالی و درخواستش برای افزایش تحریم‌ها علیه پیونگ‌یانگ بهای سنگینی خواهد پرداخت.

خبرگزاری کوریای ‌شمالی به شدت از اظهارات هیلی در فشار به سازمان ملل برای تحریم فروش نفت به پیونگ‌یانگ در پی آزمایش هسته‌ای هفته پیش این کشور انتقاد کرد.

در بیانیه کوریای ‌شمالی آمده است: دولت ایالات متحده مجبور به پرداخت هزینه ای سنگین برای زبان هیلی خواهد شد.

امریکا روز جمعه به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده است که خواستار برگزاری نشستی در روز دوشنبه است تا درباره پیش نویس قطعنامه تحریم های بیشتر علیه کوریای شمالی به خاطر آزمایش های هسته ای و موشکی این کشور، رای گیری انجام شود.

امریکا از شورای امنیت خواسته است تا تحریم نفتی را علیه کوریای شمالی اعمال کند، صادرات منسوجات این کشور را ممنوع کرده و مانع از استخدام نیروی کار کوریای شمالی در کشورهای خارجی شود. در متن پیش نویس قطعنامه جدید، امریکا خواستار توقیف اموال و دارایی های رهبر کوریای شمالی و ممنوعیت سفر علیه وی شده است.

هنوز معلوم نیست که روسیه و چین چگونه به این پیش نویس رای خواهند داد ولی یک مقام ارشد امریکایی روز جمعه نسبت به این مساله ابراز تردید کرده است که روسیه و چین، اقدامی شدیدتر از ممنوعیت صادرات منسوجات کوریای شمالی را قبول کنند.

مقام های چینی نگرانی خود را نسبت به اعمال تخریم های نفتی علیه کوریای شمالی اعلام کرده و بر این باورند که اعمال این تحریم ها می تواند موجب تشدید بی ثباتی در کوریای شمالی شود.

تصویب قطعنامه در شورای امنیت نیازمند ۹ رای مثبت بدون رای منفی و وتوی اعضای دائمی است.

پس از انجام ششمین آزمایش هسته ای کوریای شمالی، تنش ها در شبه جزیره کوریا تشدید شده است.

کوریای شمالی اعلام کرده است که برای محافظت در برابر تهدیدات امریکا به سلاح های اتمی نیاز دارد. قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تاکنون نتوانسته است مانعی برای ادامه برنامه های موشکی و اتمی کوریای شمالی باشد.

دو کوریا پس از جنگ ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ میلادی به طور فنی در حالت جنگی به سر می برند چرا که هیچ پیمان صلحی را امضا نکرده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *