• انتشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۴۶ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13658
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13658

کندی رسیدگی به پرونده ها در بدخشان/ تنها به یک پرونده رسیدگی شده است

نهاد تحقیقی پیک به تازگی گزارش داده که از میان ۵۰ پرونده‌ی فساد در اداره‌ی محلی بدخشان، تنها یک پرونده اختلاس در خریداری اجناس ریاست معارف این ولایت نهایی شده و متهمان آن هم جریمه و زندانی شده‌اند.

براساس این گزارش، رییس پیشین تربیه‌ی معلم، تحویل‌دار ریاست تربیه معلم و مدیر تدارکات ریاست معارف بدخشان، از شش‌ماه تا یک‌ونیم سال زندانی شده و ۳۲۸ هزار افغانی‌هم به خزانه‌ی دولت از این درک واریز شده است.

یافته‌های این گزارش تحقیقی نشان می‌دهد که باقی پرونده‌ها به دلیل فشار و دخالت برخی از اعضای شورای ملی، افراد وابسته به احزاب سیاسی و زورمندان محلی در امور اجرایی و قضایی اداره‌ی محلی، دست ناخورده و یا نیمه کاره مانده است.

 

خساره ۵۰ میلیون افغانیگی به خزانه دولت

در این گزارش تحقیقی آمده که دست کم ۵۰ میلیون افغانی و ۱۰۰ هزار دالر خساره به خزانه‌ی دولت افغانستان وارد شده که این مبلغ در پروژه‌های ساختمانی، قراردادها و خریداری‌های غیرقانونی مربوط به ریاست معارف، برق، صحت عامه و شورای ولایتی بدخشان در سه سال گذشته اختلاس و حیف و میل شده‌است.

آموزگاران خیالی

مرکز تحقیقی پیک با نشر این گزارش از استخدام و پرداخت معاش ۲۶۰ آموزگار خیالی اضافه از تشکیل و نیازمندی در مکتب‌های ولایت بدخشان پرده برداشته است.

این را هم بخوانید:  انتقادها از حضور «امرالله صالح» در نشست‌های رسمی حکومت

در این گزارش آمده که ۱۱ میلیون و ۸۴۸ هزار افغانی در ۹ ماه تعلیمی سال ۱۳۹۵ خورشیدی، زیر نام این آموزگاران از بودجه‌ی ملی پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *