• انتشار: ۲۵ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 11161
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=11161

کنار رفتن از منبر استبداد و تمامیت خواهی، راه حل اساسى است!

گزارش میرسد که گویا حکومت، ضرب العجل استفاده از قوت نظامی را برضد مقاومت مردمی بلخ اخطار داده است.

گزارش میرسد که گویا حکومت، ضرب العجل استفاده از قوت نظامی را برضد مقاومت مردمی بلخ اخطار داده است.

سخن ما اینست که مقاومت بلخ، فقط درحد مقاومت یک والی و یا یک ولایت، در مقابل یک دولت قانونی، یکدست، مقبول، سربراه و مشروع نیست، بلکه فریاد، اعتراض و ایستادگى مردم بخاطر وضعیت نابسامان کشور و نا امیدى عمومى میباشد. این بیداری و مقاومت، توصل به زور عسکری را برنمی تابد و کوچکترین اشتباه در این مسیر، به معنی جنگ علیه مردم تلقی گردیده، ابعاد و گسترهء بحران را وسیع تر و معضل را پیچیده تَر میسازد.

بن‌بست بیش از یکماه، سیطرۀ مقاومت را در شمال و بیداری مردمى را در سرتاسر کشور پخش نموده است. وضعیت رو بوخامت کشور نه با زور سر نیزهء حکومتى، نه با خاک پاشیدن به چشم مردم و توطه و نه هم با دیپلماسی محدود مذاکرات دو طرف قابل حل پایدار است، بلکه در مقیاس یک معضل بزرگ ملی که طى مدت سه سال اخیر به اوج خود رسیده است، اکنون نیازمند یک راهکار ملی کلان میباشد که ابتدأ این را باید برسمیت شناخت.

این را هم بخوانید:  نماینده ویژه رئیس جمهور غنی به ایران سفر می کند

سالهاست که تأکید داشته ایم و هژده ماه قبل در روز شهادت قهرمان ملی و هفتۀ شهید فریاد کشیدیم که توافقنامهء تشکیل دولت وحدت ملى را عملی سازید و رأی به گروگان گرفته شدۀ میلیون ها شهـروند مان را قبل از اینکه کشور بار دیگر به بحران برود آزاد سازید تا مردم خود را در دولت، در تصمیم گیری هـا و سیاست گذاری هـاى کشورى ببینند.

امروزه پیشنهاد اصلی ما به رهبری حکومت این است که با کنار رفتن از منبر استبداد و تمامیت خواهی، کشور را از انحصار چند فرد معدود بیرون سازید، از ماجراجویى، بى ثبات سازى و نفاق افگنى دست بردارید و به حال این مردم دل بسوزانید.

احمد ولی مسعود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *