• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۲:۲۴ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20851
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20851

کمیسیون شکایات: خواست‌ احزاب معقول است

رئیس کمیسیون رسید‌گی به شکایت‌های انتخاباتی می گوید که سه خواست احزاب سیاسی معقول و منطقی است باید با پاسخ مثبت استقبال شود.

رئیس کمیسیون رسید‌گی به شکایت‌های انتخاباتی می گوید که سه خواست احزاب سیاسی معقول و منطقی است باید با پاسخ مثبت استقبال شود.

عبدالعزیز آریایی، ضمن اعلام آمادگی برای رسیدگی به وظایف این نهاد، همچنان گفت:” از دید من و کمیسیون شکایات انتخاباتی، سه خواست احزاب سیاسی  معقول و منطقی است، باید در برابر آن پاسخ مثبت داده شود.”

او گفت که این نهاد نیز درکنار کمیسیون انتخابات، به وظایف خود رسیدگی کرده، کارمندان مورد نیاز استخدام شده و دفترهای ولایتی کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی فعال شده است.

وی افزود این کمیسیون برای رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی با استفاده از سیستم الکترونیکی استفاده می‌کند و این سیستم تا دهم اکتوبر عیار می‌شود.

او تصریح کرد، تمامی اسناد حقوقی و اداری ترتیب شده و به شمول دفتر کابل، ۳۵ دفتر این نهاد در سراسر کشور فعال شده است.

وی گفت کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی تلاش دارد که به شکایت‌های انتخاباتی، در مراکز رای دهی رسیدگی کند. رئیس کمیسوین رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی گفت:” در  هر مرکز رای دهی یک مسئول ثبت شکایات موظف می‎شود و  به شکایت ناظران، مشاهدین و رای دهندگان رسیده‌گی می‌گردد.”

عبدالعزیز آریایی، احزاب  سیاسی و نهادهای مدنی را همکارِ کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی عنوان کرد و گفت، احزاب سیاسی و نهادهای مدنی درکنار این کمیسیون می‎‌توانند نقش نظارتی شان را انجام دهند و به شفافیت انتخابات، موثر واقع شوند.

رییس کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی تأکید کرد که قرار است جلسه‌ی مشترکی با احزاب و نهادهای مدنی دایر شود و روی ساز وکار نظارت احزاب از کمیسیون شکایات و نیز از روند انتخابات صورت گیرد.

او همچنان گفت که کمیسیون شکایت‌های انتخاباتی تحت نظارت جامعه جهانی و نهادهای ناظر فعالیت می‌کند و از طرح‌ها و برنامه‌های موثر نظارتی احزاب و نهادهای و جامعه مدنی، استقبال  می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *