• انتشار: ۷ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۰۵ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19445
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19445

کمیسیون انتخابات: خواست احزاب سیاسی غیرقانونی است

آقای سادات گفت که احزاب برای شفافیت روند انتخابات حق نظارت را از این پروسه دارند و اما تلاش برای به چالش کشانیدن این روند از سوی هیچ‌کسی پذیرفتنی نیست.

احزاب از کارگیری گزینه‌های گونا گون برای پذیرفته شدن خواست‌های شان در پیوند به تغییر نظام انتخاباتی هشدار می‌دهند؛ اما کمیسیون مستقل انتخابات این خواست‌ها را فرا قانونی می‌خواند.

ذبیح الله سادات معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات می‌گوید که تا دو ماه دیگر که به برگزاری انتخابات باقی مانده‌است تغییر نظام انتخاباتی و کارگیری از سیستم بایومتریک در روند رأی‌دهی ناممکن است.

آقای سادات گفت که احزاب برای شفافیت روند انتخابات حق نظارت را از این پروسه دارند و اما تلاش برای به چالش کشانیدن این روند از سوی هیچ‌کسی پذیرفتنی نیست.

وی افزود: “کمیسیون مستقل انتخابات برای احزاب سیاسی گفته چیزی‌که در قانون وضاحت دارد می‌تواند در آن زمینه با آن‌ها همکار باشد؛ اما پذیرش خواست‌های فرا قانونی مسئولیت کمیسیون نیست و حکومت هم نمی‌تواند در این مقطع زمانی نظام انتخاباتی را تغییر دهد، قانون بعضی محدودیت هایی را وضع کرده‌است و فعلاً کمیسیون نمی‌تواند که در باره تغییر نظام انتخاباتی بحث و تبادل نظر کند.”

این را هم بخوانید:  تیراندازی در هلند؛ فرد ناشناس مردم را به رگبار بست

با این همه قرار است فردا نشستِ میان احزاب، حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات برگزار گردد.

این کمیسیون می‌گوید، در این نشست برای احزاب و جریان‌های سیاسی قناعت خواهند داد که تغییر نظام انتخاباتی ناممکن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *