• انتشار: ۱۰ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۱ ق.ظ
  • سرویس: انتخابات
  • کدخبر: 23103
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23103

کمیسیون انتخابات: تاکنون نتایج آرا ۲۰ ولایت به کابل رسیده است

کمیسیون انتخابات افغانستان اعلام کرد که آرا و دستگاه های بایومتریک ۲۰ ولایت به کابل رسیده و تا هفته آینده تمامی دستگاه های بایومتریک به کابل می رسند.

به گزارش برچی نیوز،کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که آرا و دستگاه های بایومتریک ۲۰ ولایت از مجموع ۳۲ ولایتی که انتخابات در آنها برگزار شد به کابل رسیده و تا هفته آینده تمامی دستگاه های بایومتریک به کابل می رسند.

ذبیح الله سادات، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات افغانستان بیان داشت: در روزهای آینده تمامی این دستگاه ها به کابل خواهند رسید و همکاران من در این کمیسیون اطلاعات آنها را وارد سیستم خواهند کرد تا آرا محاسبه گردد.

سادات افزود: از پروسه انتخابات به گونه دقیق نظارت می شود و تلاش می کنیم که انشاءالله در زودترین فرصت بتوانیم نتایج را وارد سیستم کنیم.

بر اساس برخی گزارشات، تاکنون اطلاعات دستگاه های بایومتریک ولایت های کابل، پنجشیر، پروان، خوست، لغمان و ننگرهار وارد دیتابیس کمیسیون انتخابات شده اند.

انتخابات پارلمانی افغانستان در تاریخ ۲۸ میزان/ مهر برگزار شد و قرار است در نوزدهم ماه جاری نتایج ابتدایی و در ماه آینده (قوس/ آذر) نیز نتایج نهایی انتخابات پارلمانی افغانستان توسط کمیسیون انتخابات اعلام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *