• انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۹ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13690
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13690
وزیر خارجه پاکستان:

کمک به امریکا در جنگ افغانستان در زمان حمله شوروی اشتباه بزرگ پاکستان بود

وزیر امور خارجه پاکستان، همراهی اسلام‌آباد با واشنگتن در گذشته را اشتباه بزرگی خوانده و گفته که این همکاری تبعات جبران ناپذیری را به بار آورد.

 خواجه محمد آصف در سخنانی با بیان بی اعتمادی کشورش به ایالات متحده امریکا گفت که دیگر مرتکب خطایی نظیر همکاری با امریکا نشده و منافع مردم پاکستان را قربانی خواسته امریکایی‌ها نخواهیم کرد.’خواجه آصف’ اضافه کرد: پیروزی در افغانستان نتیجه کمک اسلام آباد با واشنگتن اما اشتباه بزرگی بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: اسلام آباد در جنگ افغانستان، به کمک واشنگتن رفت و اگر پیروزی در افغانستان به دست آمد، به دلیل کمک‌های پاکستان بود.

وزیر امور خارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش گفت: همان‌گونه که امریکایی‌ها به ما اعتماد ندارند ما نیز به آنها اعتماد نداریم و تا زمانی که موضوع اعتماد حل نشود، روابط بین دو کشور بهبود نمی یابد.

این عضو کابینه فدرال پاکستان همچنین در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: سیاست‌های خارجه مناسب باعث شده تا همزمان با کم شدن روابط با آمریکا ارتباط ما با روسیه بهتر شود و این برای اسلام آباد اهمیت زیادی دارد.

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

سخنان وزیر امور خارجه پاکستان در حالی گفته می شود که همزمان با تجلیل ‘آلیس ولز’ مقام امریکایی از نقش پاکستان در روند صلح افغانستان، تهمینه جنجوعه معاون وزارت امور خارجه پاکستان نیز برای بهبود روابط با امریکا عازم واشنگتن شده تا در راستای رفع برخی مشکلات به وجود آمده میان دو طرف با مقامات کاخ سفید گفت و گو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *