• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۴۱ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 20324
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20324

کاندیدانی که قبل از وقت کمپاین کرده‌اند، جریمه نقدی و یا حذف می‌شوند

کمیسیون شکایات انتخاباتی، بررسی‌هایش را درباره کارزارهای انتخاباتی پیش‌از وقت توسط برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی، آغاز کرد.

کمیسیون شکایات انتخاباتی، بررسی‌هایش را درباره کارزارهای انتخاباتی پیش‌از وقت توسط برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی، آغاز کرد.

علی‌رضا روحانی سخن‌گوی کمیسیون شکایات انتخاباتی، امروز دوشنبه(۱۲ سنبله) در یک نشست خبری در کابل گفت که آغاز کارزارهای انتخاباتی پیش‌از وقت توسط برخی از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو، غیرقانونی است.

وی افزود: ‌«تاریخ رسمی کمپاین‌های انتخاباتی تاکنون آغاز نشده، اما شماری از نامزدان انتخابات پارلمانی پیش‌رو پوسترهای تبلیغاتی‌شان را به بهانه‌های مختلف در سطح شهر نصب کرده‌اند؛ این موضوع تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود. کمپاین‌های پیش‌از وقت را به‌گونه جدی پیگیری و بررسی خواهیم کرد».

وی می‌گوید که براساس قانون انتخابات افغانستان، هیچ فردی حق ندارد که قبل از آغاز کارزارهای انتخاباتی، دست به نشر و پخش تصاویرشان در جاده‌ها و اماکن عامه و یا هم فضای مجازی بزنند.

روحانی تصریح کرد: تبلیغات پیش از وقت از سوی برخی نامزدان، تحت بررسی قرار دارد و در گام نخست ثبت می‌شود، سپس مستندسازی می‌گردد و در اخیر نیز به آن رسیدگی خواهد شد.

وی هشدار می‌دهد که افراد متخلف یا از فهرست نهایی حذف می‌شوند و یا هم جریمۀ نقدی خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *