• انتشار: ۲ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۰۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 8093
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8093

کار پروژه ۱۰ میگاوات برق آفتابی کندهار افتتاح شد

عبدالله عبدالله رییس اجراییه در جریان سفر ولایتی‌‌اش به کندهار، سنگ تهداب پروژهٔ ده میگاوات برق آفتابی در ولسوالی دامان این ولایت را گذاشت.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه در جریان سفر ولایتی‌‌اش به کندهار، سنگ تهداب پروژهٔ ده میگاوات برق آفتابی در ولسوالی دامان این ولایت را گذاشت.

این پروژه، نخستین پروژه‌یی است که افزون بر پارک‌های صنعتی، باشندگان شهر کندهار را هم از نعمت برق مستفید می‌سازد.

مبلغ مجموعی این پروژه ۱۹ میلیون دالر امریکایی می‌باشد که از جانب یک کمپنی هندی به نام دایناستی و اداره انکشاف بین المللی امریکا تمویل می‌گردد.

عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان ضمن آنکه افتتاح این پروژه را به مردم کندهار تبریک گفت، افزود: با تکمیل شدن کار این پروژه، بیش‌ترین مشکلات تجار و صنعت‌کاران حل خواهد شد.

رییس اجراییه کشور در ادامهٔ سخنان‌اش تاکید کرد که این پروژه سبب خواهد شد تا انرژی برق تأمین شده و زمینهٔ کارهای بیشتر فراهم گردد.

رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان همچنان تصریح کرد که، علاوه بر فابریکه‌ها و شرکت‌ها باشنده‌گان ولایت کندهار نیز از این پروژه مستفید خواهند شد.

این را هم بخوانید:  رئیس جمهور خطاب به وزارت های داخله و دفاع؛ تا ۳ ماه دیگر افراد غیرمسئول در «کابل» خلع سلاح کامل شوند

عبدالله عبدالله در ادامه صحبت‌‌های‌اش گفت که حکومت متعهد است تا روند مشارکت عمومی و خصوصی را تقویت نماید و از این طریق، به مشکلات سکتور خصوصی، سرمایه گذاران و بازرگانانِ کشور رسیده‌گی بهتر صورت گیرد.

رییس اجراییه کشور حین افتتاح این پروژه، از تلاش‌های مسوولان وزارت انرژی و آب و سایر نهادها و ادارات مربوطه قدردانی و ابراز امتنان نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *