• انتشار: ۲۱ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۹:۱۰ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18431
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18431

چین می‌خواهد دو هزار تن از نیروهای پولیس افغان را آموزش دهد

رییس جمهور چین می گوید: «برای تسهیل بازسازی صلح آمیز در افغانستان، نیاز است که به گروه تماس سازمان همکاری شانگهای، نقش کامل داده شود. چین می‌خواهد که در سه سال آینده، دوهزار نیروی پولیس را از تمامی اعضای این گروه در انستیتیوت ملی چین آموزش دهد تا در زمینه تطبیق قانون، ظرفیت سازی شود.»

رییس‌جمهور چین، در هژدهمین نشست شانگهای می‌گوید که این کشور می‌خواهد در سه سال آینده دوهزار نیروی پولیس را آموزش دهد تا در بخش عملی سازی قانون در میان این نیروها ظرفیت ها افزایش یابند.

در نشست شانگهای که رییس جمهور غنی نیز از افغانستان در آن نماینده‌گی می‌کند، چین از علاقه مندی‌ها در بارۀ آموزش پولیس افغانستان می‌گوید و بر نقش گروه تماس سازمان همکاری‌های شانگهای در موضوعات افغانستان تأکید می‌ورزد.

شی جین پینگ، رییس جمهور چین می‌گوید که برای تسهیل بازسازی صلح آمیز در افغانستان نیاز است که به گروه تماس سازمان همکاری‌های شانگهای نقش کامل داده شود.

وی می‎افزاید که کشورش می‌خواهد در سه سال آینده ۲۰۰۰نیروی پولیس را آموزش دهد تا در بخش عملی سازی قانون در میان این نیروها ظرفیت‌ها افزایش یابند: «برای تسهیل بازسازی صلح آمیز در افغانستان، نیاز است که به گروه تماس سازمان همکاری شانگهای، نقش کامل داده شود. چین می‌خواهد که در سه سال آینده، دوهزار نیروی پولیس را از تمامی اعضای این گروه در انستیتیوت ملی چین آموزش دهد تا در زمینه تطبیق قانون، ظرفیت سازی شود.»

این را هم بخوانید:  حمله انتحاری به اتوبوس نیروهای سپاه ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *