• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۷:۱۵ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 19682
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19682

چین بیش از سه هزار تن برنج و۸۱۶ تن آرد به افغانستان کمک کرد

سند تسلیمی بسته کمک غذایی کشور چین به آسیب دیده گان خشکسالی ها در افغانستان، روز سه شنبه میان وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث وسفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل امضاء شد.

سند تسلیمی بسته کمک غذایی کشور چین به آسیب دیده گان خشکسالی ها در افغانستان، روز سه شنبه میان وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث وسفیر جمهوری خلق چین مقیم کابل امضاء شد.

نجیب آقا فهیم، وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث گفت که این بسته کمک غذایی چین شامل ۳۰۱۲ تن برنج و۸۱۶ تن آرد می باشد. وی افزود که این کمک ها قرار است به نیازمندان در ولایت هایی که در خشک سالی بسر می برند، توزیع شود.

به گفته وزیر دولت در امور رسیده گی به حوادث، خشک سالی امسال، ۲۰ ولایت را ولایت در مناطق شمال، شمالشرق وجنوبشرق کشور تحت تأثیر قرار داده و در نتیجه آن چراگاه ها ومزارع آسیب دیده ومحصولات زراعتی کاهش یافته است. او همچنان گفت که ۳.۳ میلیون مواشی با کمبود علوفه روبه روهستند.

به گزارش وزارت دولت در امور رسیده گی به حوادث، در حال حاضر یک میلیون و۴۰۰ هزار نفر در ولایت هایی که با خشکسالی روبه رو است، به کمک های عاجل نیاز دارند وتاپایان سال، سه میلیون نفر به این کمک ها نیاز پیدا می کنند.

در همین حال، لیو جین سونگ، سفیر جمهوری خلق چین در افغانستان گفت: کشورش افزون بر بسته کمک غذایی به آسیب دیده گان خشکسالی در افغانستان، قرار است در آینده نزدیک یک بسته کمک های غیر غذایی را نیز فراهم سازد. او گفت که چین افزون بر این کمک ها در عرصه های اقتصادی وروند صلح در افغانستان سهیم است و دراین زمینه نقش خود را به درستی ایفا خواهد کرد. لیو جین سونگ افزود که جمهوری خلق چین از روند صلح ومصالحه در افغانستان پشتیبانی می کند.

حکومت برنامه های منظمی را برای مقابله با خشکسالی روی دست دارد وهمین اکنون ۸۰ هزار متریک تن مواد غذایی برای کمک به آسیب دیده گان خشکسالی ها فراهم شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *