• انتشار: ۳۰ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۱۲ ق.ظ
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 7999
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7999

چین به آسیب‌دیدگان دروازهای بدخشان سرپناه می‌سازد

سفارت چین در کابل در پاسخ به درخواست رییس اجراییه کشور مبنی بر ساختن سرپناه به آسیب‌دیده‌گان دروازهای بدخشان، ابراز آماده‌گی نمود.

سفارت چین در کابل در پاسخ به درخواست رییس اجراییه کشور مبنی بر ساختن سرپناه به آسیب‌دیده‌گان دروازهای بدخشان، ابراز آماده‌گی نمود.

نماینده‌گان و متنفذان بدخشان در دیدار با رییس اجراییه از وضعیت نامساعد آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی در دروازها سخن زدند. آنان گفتند که ده‌ها خانه در نتیجۀ سیلاب‌ها تخریب شده و اکنون خانواده‌ها در خیمه‌ها به سر می‌برند.

عبدالله عبدالله دربارۀ درخواست نماینده‌گان بدخشان و رسیده‌گی به وضعیت آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی، روز چهارشنبه ( ۲۹ سنبله) با یاو جینگ سفیر دولت چین در کابل دیدار و ملاقات کرد.

رییس اجراییه از سفیر چین در کابل خواستار کمک و ساخت سرپناه به آسیب‌دیده‌گان دروازها شد و گفت که در حال حاضر بیجاشده‌گان در وضعیت نامناسبی به سر می‌برند.

یاو جینگ سفیر کشور چین در کابل در دیدار با دوکتور عبدالله عبدالله، آماده‌گی دولت متبوعش را برای کمک به ایجاد سرپناه برای آسیب‌دیده‌گان سیلاب‌های ولسوالی‌های درواز اعلام نمود.

قرار شد تا وزارت احیا و توسعه دهات به زودی کار اعمار ۱۳۰ باب منزل مسکونی، یک باب کلینیک و یک‌باب مکتب را با کمک مالی دولت چین آغاز نماید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *