• انتشار: ۲۸ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۵۸ ق.ظ
  • سرویس: دسته‌بندی نشده
  • کدخبر: 12375
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12375

چهارمین رزمایش دریایی پاکستان و عربستان در دریای عرب پایان یافت

چهارمین رزمایش مشترک دریایی نیرو‌های پاکستان و عربستان که از شانزدهم دلو در دریای عرب در نزدیکی شهر بندری کراچی آغاز شده بود، پایان یافت.

‘اکسپرس تریبیون’ پاکستان در خبری اعلام کرد که رزمایش دریایی نیروهای ویژه عربستان و پاکستان موسوم به ‘افعال الساحل’ روز جمعه در کراچی پایان یافت.

مرحله نخست این تمرین پیش از این شامل عملیات اجرای عملیات ضد تروریسم، طرح مبارزه با تروریسم و از بین بردن مخفیگاه های آنها به اتمام رسید.

بر اساس خبر سخنگوی نیروی دریایی پاکستان در مرحله دوم این عملیات نیز، نیروهای ویژه در دریای آزاد در برابر تروریست ها و دزدان دریایی عملیات انجام دادند.

وی هدف از اجرای این تمرینات را افزایش قابلیت و توانمندی حرفه ای دو نیروی دریایی عنوان نمود و فرمانده نیروهای ویژه عربستان سعودی، از اقدام هر دو نیرو در این عملیات قدردانی کرد.

رزمایش ‘افعال الساحل’ با هدف ارتقاء قابلیت های دو نیرو و افزایش مهارت های تاکتیکی در مقابله با قاچاق انسان، سرقت از مسیر دریا و تروریسم بین دو کشور برگزار شد.

رزمایش مشترک نیروی دریایی عربستان سعودی و پاکستان با نام ‘نسیم البحر’ که روز شنبه ۲۱ دلو در عربستان سعودی آغاز شد، همچنان در جریان است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *