• انتشار: ۱۵ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۰۷ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 13494
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13494

چرا این همه زورگویی؟

واقعیت امر این است که پشتون‌های قره‌باغ در سال‌های اخیر رسما علیه هزاره‌ها زورگویی و از صلح‌دوستی مردم هزاره هم‌جوار سؤاستفاده می‌کنند.

واقعیت امر این است که پشتون‌های قره‌باغ در سال‌های اخیر رسما علیه هزاره‌ها زورگویی و از صلح‌دوستی مردم هزاره هم‌جوار سؤاستفاده می‌کنند.

اگر یادتان باشد، دوسال پیش یک دختر آن‌ها از خانه فرار و خود را به قرارگاه پلیس معرفی کرده و حکومت محلی غزنی او را به خانه امن (آشیانه سمر) فرستاده بود، پشتون‌های قره‌باغ بیش از ۶۰ نفر هزاره جاغوری و مالستان را گروگان گرفته بودند که باید دختر فراری ما را پیدا کنید.

همان دوسال پیش، گوسفندان کوچی‌ها گم شده بود، آن‌ها در مسیر غزنی _ قندهار، ده‌ها مسافر هزاره را گروگان گرفته بودند که تا گوسفندان ما پیدا نشده است، ما گروگان‌ها را رها نمی‌کنیم.

حالا هم یک طالب مسلح قره‌باغ با پسرش، شب‌هنگام توسط افراد نامعلوم در خانه‌اش کشته شده است، پشتون‌های این ولسوالی از هزاره‌ها می‌خواهند که باید قاتل آن‌ها را پیدا کرده و تحویل دهند.

این در حالیست که در طول سال‌های گذشته ده‌ها موتر باری و سواری هزاره‌های جاغوری، مالستان و قره‌باغ را پشتون‌های قره‌باغ غارت کرده، اموال مسافرین را چپاول و صدها نفر مسافر از جمله دلشاد را کشته‌اند، اما هیچ کسی پاسخگو نبوده است.

محمد نسیم جعفری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *