• انتشار: ۴ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 7279
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7279

پیلوت های امریکایی برای افزایش حملات هوایی در افغانستان آماده می شوند

از آغاز ریاست جمهوری ترامپ حملات هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان افزایش دو برابری داشته است و پس از اعلام استراتژی جدید امریکا نیز پیلوت های این کشور برای افزایش حملات هوایی در افغانستان آماده می‌شوند.

از آغاز ریاست جمهوری ترامپ حملات هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان افزایش دو برابری داشته است و پس از اعلام استراتژی جدید امریکا نیز پیلوت های این کشور برای افزایش حملات هوایی در افغانستان آماده می‌شوند.

به نقل از «رویترز»، در حالی که اخیرا رئیس‌جمهور امریکا استراتژی جدید این کشور در قبال افغانستان را اعلام کرده است، نیروی هوایی امریکا در پایگاه هوایی بگرام نیز برای افزایش حملات هوایی در افغانستان آماده می‌شوند.

براساس گزارش‌ها از آغاز سال جاری میلادی نیروی هوایی امریکا در افغانستان ۲ هزار و ۲۲۴ حمله انجام داده، در حالی که شمار تمام حملات هوایی در سال گذشته تنها یکهزار و ۷۴ مورد بود.

این آمار نشان می‌دهد که از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ حملات هوایی در افغانستان افزایش دو برابری داشته است.

در حالی که ترامپ در اعلام استراتژی خود در افغانستان از ارائه جزئیات خودداری کرده است، اما پیلوت های امریکایی مستقر در پایگاه هوایی بگرام برای احتمال افزایش حملات به مواضع طالبان و دیگر گروه‌های مخالف دولت در خاک افغانستان آماده می‌شوند.

این را هم بخوانید:  خلیل‌زاد: اگر نیروهای امریکایی از افغانستان بیرون شوند نظامیان ناتو هم این کشور را ترک می‌کنند

«دنیل لیندزی» اظهار کرد که هدف قرار دادن طالبان نسبت به جنگجویان داعش دشوارتر است، زیرا طالبان در میان مردم حضور دارند.

ترامپ همچنین در اعلام استراتژی خود از افزایش اختیارات فرماندهان نظامی امریکایی در افغانستان خبر داد.

با این حال هنوز مشخص نیست که این اظهارات ترامپ چه تاثیری در حملات هوایی در افغانستان خواهد داشت، اما «ویلیام سالوین» سخنگوی ناتو در افغانستان به رویترز گفته که در حال حاضر نیروهای امریکایی تنها برای دفاع از خود، عملیات علیه گروه‌های تروریستی و برای دستیابی به برتری‌ استراتژیک نیروهای افغان اجازه حملات هوایی را دارند.

با این حال سالوین از اظهار اینکه امکان تغییر این محدودیت‌ها وجود دارد یا خیر، خودداری کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *