• انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۳۵ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 481
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=481

پندهای پدرانه‌ی «کرزی» به «ترامپ»

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشور به ترامپ توصیه کرد که با تغییر سیاست های کشورش در قبال افغانستان اشتباهات ۱۵ سال گذشته را اصلاح کند.

رئیس جمهور پیشین کشور به ترامپ پیشنهاد کرد که به سیاست های کشورش در قبال افغانستان نگاه عمیقی داشته باشد و اشتباهات ۱۵ سال گذشته را اصلاح کند.

حامد کرزی رئیس جمهور سابق کشور به ترامپ توصیه کرد که با تغییر سیاست های کشورش در قبال افغانستان اشتباهات ۱۵ سال گذشته را اصلاح کند.

وی همچنین گفت: به طور قطع، مشکلی وجود دارد که طی ۱۵ سال گذشته و با وجود تلاش های بسیار و نتایج خوب اولیه مان، هنوز نتوانسته ایم طالبان و دیگر گروه های افراطی را شکست دهیم.

وی افزود: امریکا باید با روسیه، چین و هند مذاکره و سیاست موثر جدیدی اتخاذ کند.

کرزی همچنین گفت که تمایل ترامپ برای همکاری با روسیه در امر مبارزه با تروریسم می تواند نتایج موثری را در منطقه بوجود آورد.

وی افزود که برخی متحدان امریکا مانند پاکستان، خود در شکست سیاست های واشنگتن نقش داشته اند، زیرا این کشور از طریق سازمان اطلاعاتش (آی اس آی) در سازماندهی مجدد طالبان پس از سقوطشان نقش عمده ای داشت.

وی همچنین گفت که پاکستان از دین به عنوان ابزاری برای انگیزه دادن به فعالان و طرفداران طالبان استفاده کرد.

رئیس جمهور پیشین همچنین گفت که اگر امریکا شرایط سختی را برای دادن کمک به پاکستان تعیین می کرد، از حمایت پاکستان از طالبان جلوگیری به عمل می آمد.

وی افزود: اگر امریکا می خواهد که موفق شود، باید سیاستش را تغییر دهد.

کرزی با بیان این که باید تغییرات اساسی در امریکا صورت بگیرد، گفت که با پیمان امنیتی مشترک میان افغانستان و امریکا مخالف نیست، اما باید شرایط دیگری نیز به این پیمان اضافه گردد.

وی همچنین تاکید کرد که اگر امریکا به سیاست فعلی اش در قبال پاکستان ادامه دهد، سیاست افغانستانش نیز موفق نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *