• انتشار: ۲۶ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۱ ق.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 10596
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10596

پنتاگون: تروریستان در پاکستان آزادانه فعالیت می‎کنند

در نخستین گزارش پنتاگون به کانگرس امریکا پس از اعلام راهبرد تازه برای آسیای جنوبی، آمده است که پناهگاه هراس افگنان در آن سوی خط دیورند، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند.

در نخستین گزارش پنتاگون به کانگرس امریکا پس از اعلام راهبرد تازه برای آسیای جنوبی، آمده است که پناهگاه هراس افگنان در آن سوی خط دیورند، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند.

پنتاگون در گزارش تازه اش به کانگرس امریکا، نوشته است که افغانستان با شورشیانی درگیر است که از بیرون این کشور توانمند و سازماندهی می شوند.

در این گزارش آمده است که در بخش های مرزی افغانستان و پاکستان، گروه های القاعده، شبکه حقانی، لشکر طیبه، تحریک طالبان پاکستان، داعش و جنبش اسلامی ازبیکستان، از پناه گاهی برخوردار هستند و پناه گاه های این گروه ها در بخش های مرزی پاکستان هستند و حضور جنگجویان این گروه ها در افغانستان، امنیت و ثبات منطقه را تهدید می کند.

در همین حال، احمد رشید، خبرنگار پرآوازۀ پاکستانی نیز در یک مقاله اش، از پناهگاه های هراس افگنان در پاکستان یاد کرده است و گفته است که ارتش این کشور، با گروه هایی که پاکستان را تهدید می کنند، می جنگد و به گروه هایی مانند طالبان افغان که در جاهای دیگری می جنگند، پناه می دهد.

این را هم بخوانید:  سیاست های تحریک آمیز آمریکا باعث شد حادثه تروریستی «کرایست چرچ» نیوزیلند رقم بخورد

در بخشی از این مقاله آمده است: «علت راهبردی پاکستان برای ادامۀ پشتیبانی از طالبان این است تا از حضور هند در افغانستان جلوگیری کند و نیز در هر گونه توافق سیاسی آینده در افغانستان نفوذ داشته باشد. اما هیچ نشانه یی دیده نمی شود که اسلام آباد ابتکاری را در دست بگیرد، چه برسد به برگزاری گفتگوهای صلح.»

اما، پاکستان تنها کشوری نیست که پنتاگون از آن در گزارش تازه اش انتقاد کرده است.

وزارت دفاع امریکا به این باور است که روسیه تلاش های امریکا را در افغانستان به چالش می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *