• انتشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۲:۵۳ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1050
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1050

پناهگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان نابود شود

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان اعلام کرد که پاکستان باید تحت فشار قرار گیرد و در صورتی که پناهگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان نابود شود، افغان‌ها خود به مصالحه دست می‌یابند.

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان اعلام کرد که پاکستان باید تحت فشار قرار گیرد و در صورتی که پناهگاه‌های تروریست‌ها در پاکستان نابود شود، افغان‌ها خود به مصالحه دست می‌یابند.

جنرال جان نیکلسون فرمانده «ماموریت حمایت قاطع» اعلام کرد که احتمالا به زودی نیروهای امریکایی در افغانستان در بخش آموزش و مشاوره به نیروهای امنیتی افغان افزایش خواهند یافت.

وی افزود که علاوه بر افزایش نیروهای خارجی در افغانستان، اسلام‌آباد نیز باید توسط امریکا تحت فشار قرار گیرد، تا رویکرد خود در قبال افغانستان را تغییر دهد.

نیکلسون اظهارداشت که پاکستان نگران است تا هند از خاک افغانستان علیه این کشور استفاده نکند، ما به پاکستان اطمینان داده‌ایم تا زمانی که نیروهای ائتلاف در افغانستان حضور دارند این اتفاق نخواهد افتاد.

فرمانده امریکایی گفت که نیروهای امنیتی افغان در شرایط کنونی بیشتر بر تامین امنیت شهرها و مناطق پر ازدحام تمرکز کرده‌اند و مناطق دور افتاده اولویت ندارند.

وی در رابطه با نشست ۶ جانبه درباره افغانستان در مسکو نیز تصریح کرد که فرایند صلح باید توسط افغان‌ها رهبری شود و کشورهای دیگر می‌توانند نقش تسهیل کننده داشته باشند اما در نهایت این فرایند باید قابل قبول برای افغانستان باشد.

فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان ادامه داد که اگر پناهگاه‌های امن تروریست‌ها در خاک پاکستان نابود شود، افغان‌ها خود می‌توانند به مصالحه دست یابند.

جنرال نیکلسون اظهارداشت که واگذاری برخی از مناطق به مخالفان مسلح تصمیمی آگاهانه بوده است زیرا نیروهای امنیتی افغان در مناطق پرجمعیت تمرکز دارند.

این جنرال امریکایی تصریح کرد که نیروهای امنیتی افغان امنیت دو سوم از کل جمعیت افغانستان را تامین کرده‌اند و طالبان کمتر از ۱۰ درصد از این مناطق را تحت اختیار دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *