• انتشار: ۱ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۲۱ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 451
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=451

پناهجویان در یونان در دام تن ‌فروشی

من وقتی به اینجا رسیدم فقط با دو گزینه روبه‌رو بودم، یکی این که باید دزد می‌شدم و یا دست به کاروبار مواد مخدر می‌زدم، اما من این دو را انتخاب نکردم، گزینه‌ی دیگر این بود که در این پارک بمانم و با مردان بزرگ‌سال در برابر پنج یا ده یورو روابط جنسی برقرار کنم

محمود یکی از پناهجوی افغان بخاطر رسید به اورپا در دام تن فروشی در یونان گیر مانده
محمود در گوشه‌ای از آتن، پایتخت یونان به سر می‌برد، پناه‌جوی افغان که به امید رسیدن به یک زندگی بهتر راهی اروپا شده، اما حالا از بخت بد در کار و بار سکس یا تن‌فروشی در یونان گیر مانده است. او که پیراهن سرخ رنگ و پتلون پت‌دار آبی با کلاه سیاه رنگی پوشیده، جدا از داغ‌هایی که در قسمت پیشانی‌اش دیده می‌شود، طوری به نظر می‌رسد که شاید ۲۰ سال عمر‌ش را سپری کرده است.
محمود می‌گوید: «از آن چه به خاطر به دست‌آوردن پول انجام می‌دهم، شرم‌سارم، اما حاضرم با شما صحبت کنم.»
این پناه‌جوی افغان هنگام صحبت، صورتش را با دست‌هایش می‌پوشاند و می‌گوید: «من وقتی به آتن رسیدم هیچ کسی را نمی‌شناختم، زندگی خیلی دشوار بود و هم‌چنان دشوار است. خانه ندارم و هر شب در این پارک نزدیک می‌خوابم.»
«من وقتی به اینجا رسیدم فقط با دو گزینه روبه‌رو بودم، یکی این که باید دزد می‌شدم و یا دست به کاروبار مواد مخدر می‌زدم، اما من این دو را انتخاب نکردم، گزینه‌ی دیگر این بود که در این پارک بمانم و با مردان بزرگ‌سال در برابر پنج یا ده یورو روابط جنسی برقرار کنم.»

سرپناه این پناه‌جوی افغان، تنها یک خیمه‌ی ارزان‌بهایی است که روی سقف کانکریتی ساختمانی در میان درختان پارکِ به نام پیدیون اریوس قرار داشته و یک‌جا با یک پناه‌جوی ایرانی در آن به سر می‌برد. غذای صبح، چاشت و شب‌شان همه در تنها خریطه گذاشته شده است.
محمود می‌گوید پولی که وی از طریق تن‌فروشی به دست می‌آورد، تنها می‌تواند مصارف روزانه‌اش را برآورده سازد و هیچ چیزی از آن را نمی‌تواند پس‌انداز کند.
وی با اندوه تمام، در مورد کارش صحبت می‌کند، اما هیچ راهی بیرون رفت از آن را نمی‌بیند. او می‌گوید: «این تنها منبع در آمدم می‌باشد، من مرتکب اشتباهی شده‌ام و حالا در آن … گیر افتاده‌ام.

منبع: هشت صبح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *