• انتشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۵۰ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1547
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1547

پل سوخته ای که دیگر یک مساله اجتماعی نیست

این وضعیت دیگر مسئله اجتماعی نیست. چون حالت مغایرت با ارزش های شمار مهم از مردم را ندارد. دیگر کسانی که باید در برابر این وضعیت اعتراض می کردند و این وضعیت را خلاف ارزش جامعه می دانستند وجود ندارد

پل سوخته تبدیل به مکانی شده است که تعدادی زیادی انسان ها در ماحول آن هم سطح سگ ها شب و روز می گذرانند. این هم سطحی شامل غذا، مکان خواب، و جای گشت و گذار و تخلیه شکم می باشند. اینجا بدون آنکه سک و انسان از هم تفکیک شوند، مساویانه و با سرنوشت مشترک، چشم به انتظار پس خوره های مسافران هوتل های اطراف پل سوخته بسر می برند. منتظرند تکه ای استخوانی یا پاره نان خشک و ته مانده ای غذا ریختانده شوند تا شکم سیر کنند.

این وضعیت دیگر مسئله اجتماعی نیست. چون حالت مغایرت با ارزش های شمار مهم از مردم را ندارد. دیگر کسانی که باید در برابر این وضعیت اعتراض می کردند و این وضعیت را خلاف ارزش جامعه می دانستند وجود ندارد. مسئله اجتماعی یعنی همین. زمانی که می بینیم همه اعم از رهبران، نمایندگان و سناتوران و شهروندان عادی، بی خیال از این جا می گذرند و از موجودیت چنین وضعیت شرم آور هیچ دماغی نمیخلند، مسئله اجتماعی بودن معنا نمی یابند.

حالا همه بجای آنچه که باید انجام می دادیم به عادی شدن این مسئله خانمان سوز اجتماعی کمک می کنیم. عادی شدن این مسئله یعنی همدستی با دشمنان قسم خورده برای نابودی خانواده ها و جامعه و مردم مان. یعنی شریک جرم و جنایت بشری شدن. یعنی شرمساری در پیشگاه خدا، وجدان، تاریخ و نسل های آینده ای مان.

 

امیر نظری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *