• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۵۰ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13815
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13815

پشتون ها متحد شدند/هزاره ها چه می کنند؟

دو نفر از وطنداران پشتون در قره باغ غزنی کشته شدند، طالب، داعش، بی طرف، باطرف و ارگ باهم متحد شدند، قیامت برپا کردند، اما هزاره ها به نوبت دسته دسته سلاخی می شوند، جای تعجب است که برای بقای خود متحد نمی گردند!

دو نفر از وطنداران پشتون در قره باغ غزنی کشته شدند، طالب، داعش، بی طرف، باطرف و ارگ باهم متحد شدند، قیامت برپا کردند، اما هزاره ها به نوبت دسته دسته سلاخی می شوند، جای تعجب است که برای بقای خود متحد نمی گردند !

متاسفانه در جریان سالیاد شهید عبدالعلی مزاری در غرب کابل باز هم هزاره ها در نزدیکی محفل مورد حمله تروریستی قرار گرفتند، اضافه تر از ده نفر شهید شدند و ده ها نفر دیگر هم زخمی گردیدند.

در اینکه هزاره ها مورد قتل های هدفمند قرار دارند جای شک و شبهه نیست، فرق نمی‌کند این هزاره ها طرفدار دولت باشند، اپوزیسیون دولت باشند، به چه گروه و جناحی از هزاره ها تعلق داشته باشند برای سلاخی شدن یک شرط کفایت میکند و آن این است که هزاره باشند، حالا برای یک لحظه تصور کنید که اگر یک گروه تروریستی در میان هزاره ها وجود می داشت و به صورت مکرر دگر اقوام کشور را مورد حمله تروریستی قرار می دادند، آیا زنده جان بنام هزاره در قلمرو افغانستان می توانستند نفس بکشند، فرق ندارد این هزاره بیگناه می بود و یا گناه کار؟

در افغانستان رسم براین است که جواب هزاره بد را باید همه ای هزاره ها بپردازند، اما برای کشتن هزاره ها هیچ بدی در افغانستان وجود ندارد و این امر توجیه پذیر است، جواب آن هم تعیین شده است که این کار تروریست ها است، در باره این که این تروریست ها از کدام قوم اند و چرا هزاره ها را مورد حمله قرار می دهند همه سکوت می کنند .

برای من از همه درد آور این است که چرا جناح های مختلف هزاره ها از این همه هزاره کشی که حالا به یک سنت در جامعه افغانستان تبدیل شده است هوشیار نمی شوند، عبرت نمی گیرند و بلاخره برای زنده ماندن خود ها باهم متحد نمی گردند، باور کنید تا که متحد نشوید، در راه اتحاد پیش قدم نشوید و بصورت متحدانه تصمیم به دفاع و بقای خود نگیرید جریان تروریزم دیر و یا زود در وازه هرکدام شما را دق الباب خواهد کرد .

نگارنده: حسن علی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *