• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۲۱ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13357
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13357

پس از چهار سال نیروهای خارجی به فاریاب باز می گردند

مقام‌های امنیتی ولایت فاریاب می‌گویند به دنبال افزایش تهدیدات امنیتی، ده‌ها سرباز نیروهای حمایت قاطع به رهبری ناتو در شهر میمنه مرکز این ولایت مستقر خواهند شد.

دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی استقرار این نیروها را در ولایت فاریاب تایید می‌کند.
جنت گل کروخیل، از فرماندهان قول اردو شاهین گفته است نخستین گروه از این سربازان به تاریخ هفتم مارس به این ولایت خواهند آمد.
به گفته وی، گروه اول نیروهای خارجی شامل شصت نفر می‌باشد اما در آینده شمار آنها به ۳۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.
آقای کروخیل می‌گوید این نیروها هم در جنگ و هم در مشوره دهی به نیروهای امنیتی سهم خواهند گرفت. حمایت هوایی نیروهای امنیتی افغان از دیگر ماموریت‌های این نیروها خواهد بود.
او می‌گوید در این اواخر ناامنی‌ها در این ولایت به شدت افزایش یافته و اکنون در ده ولسوالی این ولایت تهدیدات امنیتی شدید وجود دارد.
جنرال کروخیل به بی بی سی گفت:برای تامین امنیت بهتر ولایت فاریاب، امن شدن مسیر شمال و زمینه سازی برای تطبیق پروژه‌های اقتصادی تامین برق، جاده حلقوی، خط آهن و فایبر نوری، حکومت لازم دید که نیروهای خارجی در این ولایت مستقر شوند.
پس از سقوط طالبان، نیروهای نروژی و آمریکایی در ولایت فاریاب مستقر شده بودند. آخرین سربازان خارجی در سال ۲۰۱۴ پس از انتقال مسئولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی افغان، این ولایت را ترک کردند.
فاریاب از ولایت‌های ناآرام و کلیدی در شمال‌ غرب افغانستان است که گفته می‌شود اختلال امنیت در این ولایت می‌تواند بر امنیت همه شمال افغانستان تاثیر بگذارد.
گروه طالبان در ولایت فاریاب نسبت به دیگر گروه‌های مخالف، فعال هستند. شماری از ولسوالی‌های این ولایت بارها بین دولت و طالبان دست به دست شده است

این را هم بخوانید:  نظامیان رژیم صهیونیستی ۱۰ نمازگزار را در «مسجد القصی» به شهادت رساندند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *