• انتشار: ۲۴ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۳۷ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8765
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8765

پس از انتخابات آینده، لویه جرگه اصلاح قانون اساسی برگزار شود

رئیس مجلس سنا در نشست این مجلس اعلام کرد که پس از انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها باید لویه جرگه برای اصلاح در قانون اساسی افغانستان برگزار شود.

رئیس مجلس سنا در نشست این مجلس اعلام کرد که پس از انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی ها باید لویه جرگه برای اصلاح در قانون اساسی افغانستان برگزار شود.

فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا با انتقاد از عملکرد دولت گفت که باید لویه جرگه برای ایجاد اصلاحات در قانون اساسی پس از انتخابات آینده افغانستان برگزار شود.

وی افزود: لویه جرگه خواست مردم است و باید صلاحیت‌های اجرایی داشته باشد.

مسلمیار تاکید کرد که دولت افغانستان براساس قانون اساسی باید شرایط را برای برگزاری لویه جرگه آماده کند تا زمینه اصلاح این قانون نیز فراهم شود.

شیر محمد آخندزاده عضو مجلس سنا نیز اظهارداشت که با توجه به اختلاف‌های درونی دولت و اوضاع کنونی برگزاری لویه جرگه لازم است تا مردم درباره سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

هفته گذشته نیز حامد کرزی رئیس جمهور سابق گفت که با ارسال نامه‌ای از طالبان و رهبران حکومت وحدت ملی خواسته تا برای حل بحران لویه جرگه مشورتی را هرچه زودتر دایر کنند.

وی با انتشار بیانیه‌ای از رهبران حکومت وحدت ملی، نمایندگان در پارلمان و سنا، احزاب سیاسی، بزرگان قومی، علما و فعالان مدنی افغانستان خواست تا با برگزاری لویه جرگه مشورتی دین خود را ادا کنند.

کرزی همچنین از گروه طالبان خواسته تا با مشارکت و تسهیل برگزاری لویه جرگه به جنگ پایان دهد و به فرایند سیاسی در این کشور بپیوندد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *